Binance si kladie za cieľ byť regulovanou platformou pre viacero krajín

od Martin Tkáč

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ burzy Binance, nedávno odhalil niekoľko potenciálnych zmien, ktoré by burza mohla urobiť, aby sa zlepšil jej vzťah s finančnými regulátormi.

Nové plány Binance

Počas rozhovoru s novinármi Zhao uviedol, že Binance má v úmysle vytvoriť regionálne sídlo so súhlasom regulačných orgánov. Zdôraznil teda centralizáciu svojich aktivít.

Ďalej oznámil, že bude tiež schopný odstúpiť zo svojej funkcie a nahradiť tak nástupcu, ktorý by bol schopný zvládnuť tieto regulačné otázky lepšie, ako by mohol. CZ zdôraznil, že nie je k tomu nútený, ale urobil by to pre dobro spoločnosti.

Som technologický podnikateľ. Robíme tento pilot, aby sme boli regulovanou finančnou inštitúciou, a bol by som veľmi otvorený hľadaniu lídra so silným regulačným zázemím.

Generálny riaditeľ tiež uviedol, že má v úmysle urobiť z Binance platformu „všade licencovanú“ a od tej doby to bude „finančná inštitúcia“.

Tieto komentáre sa objavujú v čase, keď regulačné orgány analyzujú burzu na mnohých frontoch vrátane podozrení z jej použitia na pranie špinavých peňazí. Toto je odveká kritika kryptomeny, pre ktorú takmer vždy chýbali štatistické dôkazy.

oKrypte SHOP

Regulačné problémy s Binance

Nie je to prvýkrát, čo musí Binance prispôsobiť svoje opatrenia, aby upokojila regulačné orgány. Už tento mesiac spoločnosť Binance oznámila, že zastaví obchodovanie s akciovými tokenmi,službou, ktorá funguje iba tri mesiace a len niekoľko týždňov po spustení sa dostala pod nemeckú kontrolu.

Spoločnosť okrem toho nedávno uviedla, že zníži maximálny pákový efekt na 20 – násobok. To všetko s cieľom zmierniť obavy súvisiace s ochranou spotrebiteľa.

Objem obchodov spoločnosti Binance minulý mesiac dosiahol 668 miliárd dolárov. Platforma si vo Veľkej Británii získava stále väčšiu popularitu. Krajina však nedávno burze zakázala fungovať.

Binance tiež nedávno dokončila 16. štvrťročné spaľovanie BNB. Binance Coin v hodnote 393,6 milióna USD bol teda stiahnutý z obehu. Nedávne vyhorenie naznačuje, že Binance generuje štvrťročne zisk približne 2 miliardy dolárov. Nedávne masívne spálenie BNB už nemalo žiadny vplyv na cenu tokenu ako predtým.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár