Binance sa stala sponzorom Pohára afrických národov vo futbale

Binance sa stala sponzorom Pohára afrických národov vo futbale

od Martin

Binance podporuje AFCON

Najväčšia platforma na obchodovanie s digitálnymi aktívami na svete – Binance oznámila, že spolupracuje s Konfederáciou afrického futbalu (CAF). Vďaka tomu sa spoločnosť stala oficiálnym sponzorom kryptomeny a blockchainu turnaja Total Energies Africa Cup of Nations (AFCON) 2021.

Ide o najvýznamnejšie futbalové majstrovstvá na kontinente, tento rok sa koná od 9. januára do 6. februára, 2022 v Kamerune.

Binance sa tiež stala oficiálnym partnerom Assist of the Day / Binance Assist of the Week / Binance Assist of the Tournament. Burza bude preto propagovaná na sociálnych sieťach CAF a v piatich kamerunských mestách.

Dodajme, že turnaj odštartoval v nedeľu 9. januára. Domáci čelili Burkine Faso. Očakáva sa, že šampionát bude vysielať viac ako 160 krajín. Zápasy uvidí až 300 miliónov ľudí.

Majk Spirit NFT

Binance v Afrike

Veron Mosengo-Omba, generálny sekretár CAF verí, že vďaka spolupráci Binance s futbalovou konfederáciou spoznajú kryptoburzu milióny Afričanov.

„CAF je pripravený prijať technológiu blockchain,“ povedal.

Dodal, že vie, že blockchain bude mať vplyv na budúcnosť afrického futbalu.

Som si istý, že s Binance môžeme posunúť africký futbal na novú úroveň, povedal.

Yi He, spoluzakladateľ a CMO Binance zase pripomenul, že poslaním jeho spoločnosti je poskytnúť ľuďom lepší prístup k finančným službám. Platí to najmä pre ľudí, ktorí majú problém s otvorením účtu v banke.

Binance ako taká už od roku 2020 poskytla bezplatné vzdelávacie aktivity v oblasti kryptomien pre viac ako 540 000 afrických obyvateľov. Podľa He má tento kontinent potenciál viesť blockchainový priemysel.

„Budeme pokračovať v úsilí o propagáciu kryptomien, aby im viac ľudí porozumelo a pochopilo, ako Binance funguje,“ uistil.

Prijatie kryptomeny v Afrike

Podľa mnohých štúdií je Afrika nesporným lídrom v adopcii kryptomien. Rozsah adopcií v minulom roku prekročil až 1 200 %. Krajiny ako Keňa, Nigéria, Južná Afrika a Tanzánia sa navyše dostali do prvej dvadsiatky globálneho indexu osvojenia si kryptomien.

Podľa nedávneho prieskumu sa okolo 70 % miestnych investorov do kryptomien zaoberalo bitcoinmi alebo altcoinmi. 48 % z nich si šetrí kryptomeny, aby pokryli budúce náklady na vzdelanie svojich detí. 43 % chce darovať finančné prostriedky svojim príbuzným.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár