Binance sa sťahuje do Írska

od Martin Tkáč

Binance zaregistrovala v Írsku štvrtý právny subjekt. Informuje o tom Irish Independent.

oKrypte SHOP

Binance sa registruje v Írsku

Binance sa po niekoľkých rokoch decentralizovaného fungovania s najväčšou pravdepodobnosťou mieni usadiť v Írsku. Toto všetko je potrebné na zmiernenie problémov s dodržiavaním predpisov v spoločnosti.

Changpeng „CZ“ Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ najväčšej svetovej kryptomenovej burzy, 19. novembra uviedol, že Binance už vybrala miesto svojho nového sídla.

Dozvedeli sme sa, že Binance spustila v septembri v Írsku tri spoločnosti: Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings a Binance Technologies. Nová jednotka sa volá Binance Exchange. V októbri Zhao dokonca agentúre Reuters potvrdil, že Binance má v pláne urobiť z Írska svoje globálne sídlo.

V novembri Zhao prezradil aj ďalšie plány, tentoraz pre kancelárie vo Francúzsku. Povedal o nich novinárom francúzskeho denníka Les Echos.

Francúzsko by bolo prirodzenou voľbou pre regionálne a možno aj globálne ústredie, povedal Zhao počas rozhovoru.

Majk Spirit NFT

Problémy s Binance

Kde sa však vzali nápady Binance hľadať nové sídlo? Pripomeňme, že burza je dlhodobo pod regulačným tlakom úradov z celého sveta. Ide najmä o kroky predstaviteľov z krajín ako Japonsko, Veľká Británia a dokonca aj Singapur, ktorý je priateľský voči kryptomenám.

Írsko je obľúbeným miestom veľkých amerických technologických spoločností, ako sú Apple a Google. Dôvod?

Je to celkom prozaické. Krajina za to do veľkej miery vďačí nízkym daniam, ktoré v nej platia. Na druhej strane už vieme, že vláda v Dubline chce od budúceho roka zvýšiť dane pre veľké nadnárodné korporácie.

Tie sa majú zvýšiť na 15 %. Treba však zároveň dodať, že nepôjde o veľký skok, keďže dnes dosahujú 12,5 %. Príslušné zmeny v daňových zákonoch už odhlasoval írsky parlament.

Binance zrejme nechce mať svoj domov v Číne. Môžu za to kroky Pekingu, ktorý sa už nejaký čas netají tým, že nie je naklonený kryptomenám.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár