Binance prestáva predávať Tesla, Facebook a Google akciové tokeny

od Martin Tkáč

Spoločnosť Binance zastavuje ponuku akciových tokenov, ktoré umožňujú používateľom nakupovať a predávať tokenizované akcie populárnych akcií.

Po tom, čo finanční regulátori podrobne preskúmali akciové tokeny spoločnosti Binance, sa najväčšia kryptoburza na svete rozhodla prestať ich predávať.

„S okamžitou platnosťou nie sú k dispozícii na zakúpenie nové akciové tokeny na Binance.com a už po 14. októbri 2021 nebude podporovať žiadne akciové tokeny,“ píše sa v dnešnom oznámení

Binance uviedol, že zastaví tokeny akcií, aby sa mohol sústrediť na „ponuku iných produktov“.

Akciové tokeny, ktoré boli uvedené na trh v apríli, sú tokenizovanými verziami populárnych akcií, ako sú napríklad Tesla, Facebook, Google a Coinbase. Tokeny sú kótované na Binance prostredníctvom partnerstva s nemeckou investičnou spoločnosťou CM-Equity.
Používatelia, ktorí sú držiteľmi akciových tokenov na Binance, majú 90 dní na to, aby ich predali alebo presunuli svoje podiely na čoskoro uvedený portál s CM-Equity. Očakáva sa, že portál bude otvorený do 15. októbra tohto roku.

Niekoľko hodín po oznámení spoločnosti Binance varovala hongkonská komisia pre cenné papiere a trhy, že spoločnosť Binance nemá „licenciu alebo registráciu“ na ponúkanie týchto druhov tokenov, ktoré podľa hongkonského práva predstavujú cenné papiere. Včera taliansky finančný regulátor Consob uviedol, že Binance nemá oprávnenie ponúkať v krajine akékoľvek investičné služby alebo aktivity. Jeho oznámenie tiež odkazovalo na akciové tokeny.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár