Binance požiada o licenciu vo Veľkej Británii

od Martin

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti Binance Exchange, uviedol, že jeho spoločnosť požiada o licenciu od Financial Conduct Authority (FCA) v Spojenom kráľovstve. Aj keď medzi platformou a regulátorom už nejaký čas panovalo napätie, riaditeľ ich uistil, že ich vzťah sa nedávno zlepšil.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Binance chce vstúpiť na nepriateľské územie

V nedávnom rozhovore CZ odhalil, že Binance sa chce znovu etablovať v Spojenom kráľovstve a „obsluhovať britských používateľov plne licencovaným a plne vyhovujúcim spôsobom“. Firme predstavil niekoľko zmien, ktoré vyriešia niektoré problémy s tamojším regulátorom.

Sme plne odhodlaní. Zavádzame množstvo veľmi významných zmien v organizačných štruktúrach, ponuke produktov, našich interných procesoch a v spôsobe spolupráce s regulačnými orgánmi.

Cieľom Binance je stať sa v priebehu 6 až 18 mesiacov registrovanou kryptomenovou spoločnosťou. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je vytvoriť samostatnú entitu s názvom Binance UK. Bude to podobné ako na americkej Binance US.

Britský úrad pre finančné správanie (FCA) v posledných mesiacoch prejavil dosť negatívny postoj k Binance. Najskôr regulátor upozornil burzu, že v tejto krajine nemôže pôsobiť. V auguste FCA svoje stanovisko zopakovala.

Agentúra uviedla, že Binance predstavuje riziko pre investorov a nemožno na ňu účinne dohliadať.

Burza dostala varovania nielen od britského regulátora, ale aj od mnohých ďalších z celého sveta. Preto sa rozhodla svoju štruktúru nanovo prispôsobiť požiadavkám zhora nadol. Pôvodne mala spoločnosť decentralizovaný charakter „bez sídla a hraníc“. Teraz však plánuje vytvorenie fyzického sídla.

Majk Spirit NFT

Kryptomeny môžu pomôcť zlepšiť spoločnosť

CZ tiež zdôraznil výhody kryptomenového priemyslu. Označil to za „užitočnú vec, ktorá môže prispieť k rozvoju spoločnosti“. Pripomenul, že civilizácia sa rozvíjala vďaka rozvoju techniky.

Generálny riaditeľ tiež dodal, že digitálne aktíva sú lepšou verziou peňazí, pretože transakcie s fiat menami sú pomalé a drahé:

Peniaze sú aj dnes veľmi neohrabané. Môžeme zachovať rovnaký stupeň bezpečnosti, rovnaký stupeň súladu, no zároveň robiť transakcie oveľa rýchlejšie, oveľa jednoduchšie a oveľa lacnejšie.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár