Binance pozastavuje vklady SEPA z eurových bánk

od Martin Tkáč

Zákazníci sa musia namiesto toho spoľahnúť na platby kreditnou alebo debetnou kartou.

Spoločnosť Binance, najväčšia svetová burza kryptomien, dnes oznámila, že podľa správ pozastavila vklady eurových bánk z platobnej siete EÚ – SEPA (Single Euro Payments Area).
Európski používatelia kryptoburzy dostali e-mail s oznámením, že zákazníci už nemôžu vkladať hotovosť prostredníctvom SEPA, informoval Financial Times.

SEPA je sieť, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby boli európske platby rýchle, ľahké a lacné vytvorením jednotného trhu pre platby v eurách. Obchodníci s kryptami používajú SEPA na prevod hromadných súm hotovosti na burzy. Teraz nebudú môcť zákazníci systému Binance v krajinách, ktoré používajú SEPA (v súčasnosti 36), používať tento systém na vklad hotovosti.

Burza uviedla, že tento krok bol „dočasný“, ale kvôli „udalostiam mimo našu kontrolu“. Používatelia si stále môžu vyberať eurá z burzy prostredníctvom SEPA. Platby kreditnou a debetnou kartou to neovplyvní.

Binance sa už tento týždeň teší zo správ, že britská banka Barclays zabráni zákazníkom posielať peniaze na burzu. A britský Úrad pre finančné správanie (FCA) minulý mesiac vydal varovanie spotrebiteľa pred spoločnosťou Binance Markets Limited, spoločnosťou získanou spoločnosťou Binance s cieľom uľahčiť spustenie britskej kryptoburzy.
Žiadna z nich nevyhnutne nezabráni používateľom spoločnosti Binance v Európe alebo vo Veľkej Británii v obchodovaní. Ale robí to zložitejším.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár