Binance plánuje prijať 2000 nových zamestnancov

od Martin Tkáč

Napriek kríze na trhu s kryptomenami sa Binance, jedna z najväčších búrz na svete, nemieni vzdať svojich plánov expanzie. Na rozdiel od svojich konkurentov dokonca plánuje prijať ďalších 2000 zamestnancov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Napriek konkurencii

Ide o pomerne prekvapivé rozhodnutie, najmä vzhľadom na počínanie konkurentov. Coinbase a Gamini, ktoré nedokážu odolať situácii, sa nedávno rozhodli prepustiť veľký počet zamestnancov. Gemini oznámilo zníženie zamestnanosti o 10 %, zatiaľ čo Coinbase sa rozhodla prepustiť 1100 ľudí.

Stojí za zmienku, že Binance sa snaží zvýšiť zamestnanosť napriek tomu, že SEC minulý týždeň začala vyšetrovanie platformy. Regulátor sa zrazu rozhodol skontrolovať, či sa jeho natívny token Binance Coin (BNB) dostal na burzu v roku 2017 ako cenný papier. V minulosti sa podobné vyšetrovania uskutočnili na Facebooku a DIEM (predtým Libra), populárnom messenger Telegram a jeho plánoch predstaviť GRAM a samozrejme XRP, ktorý je stále v súdnom spore.

Tento plán je rozhodne ambiciózny. Na jednej strane to môže upevniť pozíciu Binance ako lídra nielen medzi centralizovanými platformami, ale aj naprieč trhom. Na druhej strane, ak sa to nepodarí, na Binance by sa tak ako na mnohých iných ambicióznych predchodcov mohlo zabudnúť.

Výber BTC

Počas nedávnych hlbokých pádov však Binance zápasila s problémami. Burza musela na istý čas pozastaviť výber Bitcoinov. Myšlienkou bolo „opraviť niekoľko menších hardvérových porúch v uzloch konsolidácie portfólia“, ktoré sa uskutočnilo 13. júna.

Rozhodnutie Binance zmraziť výbery vyvolalo nahnevanú reakciu generálneho riaditeľa Paxful, Raya Youssefa. Vo svojom tweete z 13. júna Youssef využil príležitosť a ukázal výhody používania P2P platformy.

Zatiaľ čo burzy ako Binance zadržali všetky výbery bitcoinov, Paxful zostáva otvorený. P2P je postavené na poctivom základe solídnych peňazí, rovnako ako p2p elektronická hotovosť a la bitcoin

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár