Binance oznámila, ako zareaguje na The Merge

Binance, najväčšia kryptomenová burza na svete, práve vydala vyhlásenie, v ktorom vysvetľuje, ako svojim zákazníkom zabezpečí hladký prechod na Ethereum na základe Proof-of-Stake (PoS).

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Binance sa pripravuje na The Merge

Podľa štvrtkového vyhlásenia spoločnosti existujú „dva pravdepodobné scenáre“, ktoré môžu nastať počas The Merge, čo je prechod Etherea na nový algoritmus emisie mincí PoS.

Prvý predpokladá, že jednoducho prejdete na nový algoritmus a celý proces bude úspešný. Pre burzu je to najjednoduchšie riešenie. Existuje však alternatíva. Ethereum sa môže rozdeliť na „dva konkurenčné reťazce“ a potom vznikne nová kryptomena.

Binance potom priradí už existujúci symbol ETH reťazcu Ethereum založenému na PoS. Pribudne nový coin, ktorý si budú môcť klienti vybrať z platformy do svojich peňaženiek. Binance vám však nedovolí obchodovať s novou kryptomenou.

Coinbase sa na revolúciu pripravuje aj na webe. Akciový trh bude musieť dočasne pozastaviť niektoré vklady a výbery tokenov, pretože vývojári siete Ethereum implementujú The Merge.

„Aj keď sa očakáva, že The Merge bude z používateľského hľadiska bezproblémový, tento výpadok nám umožňuje zabezpečiť, aby sa The Merge úspešne uplatnilo v našich systémoch,“

-povedal Armin Rezaiean-Asel, produktový manažér Coinbase.

ethereum

Možný PoW fork

Ale prečo ten strach (alebo v očiach niektorých – nádej), že môže vzniknúť nová kryptomena? Toto je výsledok akcií niektorých minerov Etherea, vrátane Chandlera Gua, ktorí chcú vykonať Ethereum hard fork, ktorý udrží mechanizmus PoW v sieti.

Je zvláštne, že mineri môžu ľahko začať ťažiť Ethereum Classic namiesto vytvárania novej mince. Dá sa teda naznačiť, že znamenajú len rýchly zisk založený na vydaní novej kryptomeny.

BitMEX dokonca umožnil pákové vystavenie potenciálnej novej kryptomene ETHPOW. Tether a Circle, najväčší emitenti stablecoinov na trhu, zase potvrdili, že po zlúčení sa budú spoliehať len na Ethereum založené na PoS. Ethermine povedal, že po The Merge prestane ťažiť ETH pomocou PoW.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár