Binance obnoví výbery DOGE po komentári Elona Muska

od Martin Tkáč

Jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete, Binance oznámila, že pre svojich používateľov obnovuje výbery DOGE.  Ide o dôsledok situácie, keď platforma náhle „zmrazila“ na nej uložené memecoiny, čím svojich zákazníkov pripravila o možnosť ich vyplatenia.

O prípade sme pred časom písali tu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Genéza problému

Burza dnes oznámila, že výbery DOGE boli obnovené. Používatelia tejto kryptomeny na tento moment čakali už 17 dní, keďže ich prostriedky držané na Binance kvôli závažnej systémovej chybe boli „zmrazené“ a nedali sa vybrať.

Závada systému sa objavila po poslednej aktualizácii Dogecoinu, ktorá prebehla 10. novembra.

Problém bol taký zložitý, že držitelia DOGE tvrdili, že kryptomenová burza najprv umožnila vybrať ich dogecoiny z platformy a potom ich požiadala, aby tieto prostriedky vrátili. Väčšina klientov v čase incidentu tieto prostriedky v tejto forme už nemala.

Dôkazom vyššie uvedených informácií boli snímky obrazovky poskytnuté spoločnosťou CoinDesk, ktoré portálu zaslali viacerí používatelia Binance. Z nich vyplýva, že spoločnosť požiadala zákazníkov, aby vrátili DOGE na burzu.

V opačnom prípade zostane výmenný nárok, výplatná funkcia pre týchto klientov neaktívna. Vývojári Dogecoinu na Twitteri dali jasne najavo, že výplatné transakcie sa javili ako po sebe idúce pokusy o vykonanie požadovaných transakcií spred rokov, ktoré boli „uviaznuté“ na webe kvôli „nedostatočným poplatkom“.

Zdá sa, že spomínaná aktualizácia siete Dogecoin z 10. novembra reštartovala staré transakcie spred rokov.

Majk Spirit NFT

Výbery dogecoinov sú obnovené

Teraz sa zdá, že situácia je pod kontrolou. Binance obnovila možnosť výberu Dogecoinov z burzy. Okrem toho 1 634 jej používateľov dostalo svoje staré transakcie v dôsledku konfliktu niekoľkých verzií peňaženky DOGE.

Je to spôsobené „kombináciou nepravdepodobných faktorov“ a v konečnom dôsledku to ovplyvnilo iba Binance.

Vyjadrili sa k tomu nasledujúcimi slovami:

Stručne povedané, ak 1) vaša platforma vymenila DOGE v roku 2019, verzia 1.14.0 2) mala transakcie v peňaženke 3) aktualizovala peňaženku na verziu 1.14.2 4) A potom aktualizovala na verziu 1.14.5 – môžete mať problém .

Burza v tejto veci vydala aj oficiálne oznámenie:

Žiaľ, v neprospech Binance sme neúmyselne spustili protokol, ktorý viedol k opätovnému odoslaniu mincí a potrebe vybudovať novú peňaženku.

Zásah Elona Muska

Zdalo by sa, že situáciu sa podarilo dostať pod kontrolu až vtedy, keď sa Elon Musk rozhodol v tejto veci zasiahnuť. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla nastolil túto tému minulý týždeň na Twitter.

Ahoj @cz_binance, čo sa deje s vašimi zákazníkmi Doge? Znie to tienisto.

Musk na seba nenechal dlho čakať reakciu na svoj vstup. Binance po 30 minútach odpovedala, že chyba sa vyskytla iba na Binance, pretože platforma má „inú technickú konfiguráciu peňaženky pre DOGE.

Aby sa to napravilo, Binance bude musieť úplne prebudovať peňaženku, čo môže trvať „ešte týždeň“.

Elon však s touto odpoveďou nebol spokojný, keďže sa rozhodol pokračovať v diskusii a pevne sa postavil na stranu poškodených.

Držitelia doge používajúci Binance by mali byť chránení pred chybami, ktoré nie sú ich vinou

Dogecoin je prvá kryptomena počítaná medzi takzvané „memecoiny“. Vznikol na základe memes so známym psíkom formou vtipu a na svojom Twitteri ho v roku 2020 začal propagovať aj samotný Elon Musk.

To viedlo k rozmachu jeho popularity a raketovému nárastu trhovej hodnoty. V súčasnosti je DOGE deviatou najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie. V súčasnosti to predstavuje 27 miliárd dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár