Binance neplánuje „automatickú konverziu“ USDT na BUSD

Binance potvrdila, že v súčasnosti neplánuje „automatickú konverziu“ Tethera (USDT) na USD Binance (BUSD), hoci poznamenala, že sa to „môže zmeniť“.

od Simona

Newsletter news

Binance automaticky neprevedie USDT na BUSD

6. septembra prekvapila trh kryptomenová burza Binance. Oznámila, že zavádza „auto-konverziu BUSD“, ktorá sa použije na konverziu akýchkoľvek existujúcich používateľských zostatkov a nových vkladov v USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) a True USD (TUSD) na vlastné stablecoin burzy. Tento krok je navrhnutý tak, aby zvýšil likviditu a kapitálovú efektívnosť používateľov, uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Konvertovať sa začne 29. septembra.

Oznámenie však nespomína najväčší stablecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie, Tether (USDT). USDC, ktorý prevádzkuje hlavne spoločnosť Circle Internet Financial a je druhým najväčším stablecoinom, má trhovú kapitalizáciu takmer 51,9 miliardy dolárov. Stablecoin Binance, BUSD, má hodnotu približne 19,4 miliardy USD.

Medzi dotknuté produkty USDC patria sporiace účty, predplatné stávok DeFi a pôžičky, ktoré budú uzavreté a zlikvidované už 23. septembra. Vo vyhlásení zverejnenom pre Cointelegraph hovorca Binance potvrdil, že spoločnosť tiež neplánuje urobiť to isté v kontexte USDT, ale poznamenal, že sa to môže zmeniť.

Binance

„Zatiaľ neplánujeme automaticky konvertovať USDT na BUSD, ale to sa môže zmeniť,“ pripustil.

Ombudsman tiež potvrdil, že automatická konverzia a snaha o ukončenie väčšiny obchodných služieb pre USDC nie je „dočasným opatrením“ a že „bude pokračovať“.

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (CZ) vo svojom tweete zo 6. septembra vysvetlil, že spoločnosť neodstráni tri stablecoiny z akciového trhu, ale „jednoducho spojí všetku likviditu do páru.“ Binance tiež odstráni dlhý zoznam aktív na spotové obchodovanie párov spárovaných s týmito stablecoinmi. Nansenove údaje ukazujú, že Binance od polovice augusta postupne konvertuje USDC na BUSD.

V súčasnosti má Binance na platforme USDC pod 1 miliardu USD. Pre porovnanie, burza má tiež neuveriteľných 4,9 miliardy dolárov v USDT, čo je viac ako ktorákoľvek iná burza na svete.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár