Binance navrhuje mechanizmus spaľovania tokenov v reálnom čase

od Martin Tkáč

Binance Smart Chain (BSC) podniká ďalšie kroky na umožnenie dodatočného deflačného mechanizmu. Týmto chce zvýšiť cenu svojho tokenu Binance Coin (BNB).

Podľa včerajšieho oznámenia Binance predstavuje nový protokol Binance Evolution Protocol (BEP) známy ako BEP-95. Tento BEP vyniká príležitostným pálením tokenov v sieti. Zavádza mechanizmus spaľovania v reálnom čase.

Podľa Binance sa pevná časť poplatkov za plyn vyzbieraná validátormi v každom bloku bude posielať na adresu spaľovania. Tento pomer, pôvodne stanovený na 10 percent, bude upravený v súlade so zmenami navrhnutými komunitou Binance. BSC validátori môžu hlasovať o komunitných návrhoch, kde je hlasovacia sila založená na vrstvených BNB.

Aby bol návrh posúdený validátormi, musí dostať minimálny vklad 2 000 BNB. Po ukončení hlasovania sú všetky BNB vrátené ich držiteľom. Vyhráva návrh, ktorý získa 50 percent celkových hlasov v hlavnej sieti. Binance poznamenáva, že odhlasované parametre budú implementované okamžite.


Podrobnosti o mechanizme spaľovania tokenov Binance BEP-95

BEP-95 je významný návrh, pretože urýchľuje spaľovanie tokenov BNB a robí sieť stále decentralizovanejšou. Limit ponuky BNB je približne 168 miliónov tokenov a Binance ich plánuje spaľovať, kým v obehu nezostane 100 miliónov tokenov. Podľa burzy bude tento proces ukončený o 5-8 rokov. Najnovšie štvrťročné vypaľovanie siete odstránilo z obehu viac ako 1 milión tokenov v hodnote približne 639 miliónov dolárov.

Najnovšia aktualizácia však hovorí, že napaľovanie BEP-95 „bude naďalej fungovať“ aj po dosiahnutí vyššie uvedeného cieľa. S vyhorením Binance očakáva, že vnútorná hodnota tokenu BNB sa zvýši spolu s dopytom. Sieť poznamenáva, že overovatelia a delegáti môžu získať menej tokenov zo stohovania. Avšak „hodnota fiatu denominovaná v ich oceneniach sa môže zvýšiť“. Okrem toho má BNB mnoho prípadov použitia, z ktorých majú úžitok všetci držitelia tokenov. V súčasnosti je BEP-95 vo fáze projektovania a sieť zatiaľ neoznámila konkrétny dátum jeho implementácie.

Viaceré blockchainy však už využívajú mechanizmus spaľovania kryptomien na vytvorenie nedostatku tokenov a ich neskorší rast. Ethereum napríklad na tento účel predstavilo EIP-1559.

Cena BNB

BNB, štvrtá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, sa v čase písania tohto článku obchoduje za 494 USD. Token získal 0,8 percenta počas dňa a 4,8 percenta na týždennej báze. Rovnako ako ostatné digitálne aktíva, aj BNB rástla vďaka ziskom bitcoinu. Investor do kryptomien a YouTuber Lark Davis očakáva „dobré veci“ za cenu BNB po spustení rastového fondu vo výške 1 miliardy dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár