Binance mal problémy s výbermi. Aký bol dôvod?

od Martin Tkáč

Binance identifikovala „niekoľko menších hardvérových chýb počas konsolidácie portfólia“. Reč je o incidente, ktorý napokon burzu prinútil pozastaviť výbery zo svojej platformy. Aby sa problém vyriešil a zabránilo sa jeho opakovaniu, spoločnosť oznámila, že mení svoj výplatný systém.

NEWSLETTER okrypte.sk
Menšie poruchy hardvéru

Binance uviedla, že výbery bitcoinov v systéme spoločnosti sa obnovili len niekoľko hodín po tom, čo „zaseknutá transakcia v reťazci“ prinútila burzu zmraziť ich na približne tri hodiny. Podľa vlákna na Twitteri, kde sa spoločnosť snažila uistiť používateľov, boli jeho opatrenia vždy bezpečné.

Binance vysvetlila, čo prinútilo burzu zmraziť výbery BTC. Myšlienkou bolo „opraviť niekoľko menších hardvérových porúch v uzloch konsolidácie portfólia“, ktoré sa uskutočnilo 13. júna. Na webe boli transakcie, ktoré mali nízky poplatok za prevod, čo viedlo k zaseknutiu transakcie.

Tieto čakajúce transakcie mali nízky poplatok za plyn, čo spôsobilo, že následné výberové transakcie sa zasekli a nemohli byť úspešne spracované

– dodal.

Preto, aby sa chyba opravila a zabránilo sa jej opakovaniu, Binance povedala, že potrebuje „zmeniť logiku tak, aby sa z konsolidácie alebo úspešných výplatných transakcií brali iba úspešné UTXO“. Po tejto zmene sa výplaty v bitcoinovej sieti obnovili.

výplatná bilancia

Binance je pirátska fregata?

Medzitým rozhodnutie o zmrazení výberov zo strany Binance, jednej z najväčších centralizovaných platforiem na výmenu kryptomien na svete, vyvolalo nahnevanú reakciu generálneho riaditeľa spoločnosti Paxful Raya Youssefa. Vo svojom tweete z 13. júna Youssef využil príležitosť a ukázal výhody používania P2P platformy.

Zatiaľ čo burzy ako Binance zadržali všetky výbery bitcoinov, Paxful zostáva otvorený. P2P je postavené na poctivom základe solídnych peňazí, rovnako ako p2p elektronická hotovosť a la bitcoin

– povedal.

Generálny riaditeľ Paxful ukončil svoj tweet spochybnením rozhodnutia Binance „ponechať všetky výbery sh * tcoinov otvorené“.

V reakcii na Youssefov tweet jeden používateľ Twitteru s prezývkou Crypto Journal napísal:

Binance v podstate funguje ako CEFI [centralizované financie], títo chlapci sú korzári, ktorí sa nestarajú o malých ľudí.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár