Binance mal problémy s výbermi. Aký bol dôvod?

Binance Labs chce investovať do Web3

od Martin

Binance Labs, odnož rizikového kapitálu a inkubátor kryptomenovej burzy Binance, získala nové prostriedky – až 500 miliónov dolárov – na podporu Web3 projektov.

Binance Labs investuje do Web3

Fond sponzorujú DST Global Partners, Breyer Capital a anonymné fondy private equity, rodinné kancelárie a korporácie ako komanditisti. Informáciu priniesla spoločnosť Binance Labs. Ide o prvú takúto iniciatívu spoločnosti s externým kapitálom, uviedol hovorca Binance pre The Block.

Binance Labs bola založená v roku 2018 s cieľom investovať vlastné peniaze Binance do rôznych projektov. Spoločnosť doteraz financovala viac ako 100 startupov vrátane Axie Infinity Sky Mavis, startupu StepN, 1-palcového decentralizovaného agregátora akcií a audítorskej spoločnosti CertiK.

Vďaka novým fondom bude Binance Labs naďalej podporovať startupy zamerané na zvýšenie adopcie kryptomien. Spoločnosť má v úmysle investovať do projektov v jednej z troch fáz:

  • inkubácia,
  • počiatočná fáza a
  • neskorá fáza vývoja.

Binance Labs prevádzkuje aj špeciálny inkubačný program pre spoločnosti v ranom štádiu vývoja a v súčasnosti podporuje ďalšiu skupinu až 14 startupov. V prípade počiatočných investícií spoločnosť plánuje podporovať tokenové a kapitálové kolá rôznych nových projektov.

Binance Labs web3

V prípade investícií v neskoršom štádiu plánujú Binance Labs podporovať startupy na trhu Web3, ktoré sa chcú integrovať s ekosystémom Binance.

V prostredí Web3 je zásadný vzťah medzi hodnotami, ľuďmi a ekonomikami, a ak sa tieto tri veci spoja, aby vybudovali ekosystém, urýchli to masové prijatie technológií blockchainu a kryptomien,

hovorí Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ Binance

Stojí za zmienku, že dvaja bývalí manažéri Binance – Ling Zhang a Wayne Fu – nedávno vytvorili fond vo výške 100 miliónov dolárov s názvom Old Fashion Research.

Expanzia

Burza nedávno získala súhlas od talianskeho finančného regulátora, aby mohla pôsobiť ako poskytovateľ kryptomenových služieb v krajine.

Generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao, sa predtým stretol s prezidentom Kazachstanu. Cieľom bolo prediskutovať dlhodobú spoluprácu ohľadom rozvoja trhu s kryptomenami v krajine.

zdroj: theblockcrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár