Binance investuje do metaverza Star Sharks

od Martin Tkáč

V utorok spoločnosť Binance Lab oznámila investíciu 1 milióna dolárov do metaverza GameFi. Pôjde o projekt vyvinutý start-upom Star Sharks na Binance Smart Chain.

V oficiálnom oznámení o partnerstve sa môžeme dočítať:

Binance s potešením oznamuje, že Binance Labs, rizikový kapitál a inkubátor Binance, uskutočnila strategickú investíciu do Star Sharks, komunitou riadenej metaverze žralokov, kde hráči, vývojári a investori môžu vlastniť, spájať a obchodovať základné žraločie NFT v rámci ekosystému.

Star Sharks je projekt GameFi vytvorený skupinou Timi Studio. Táto skupina je jedným z najznámejších vývojárov hier NFT. Už po 3 mesiacoch prevádzky má milióny aktívnych používateľov.
Hra, do ktorej bude Binance investovať, prijíma ekonomický model s dvoma tokenmi, Star Sharks Sea (SEA) a manažérskym tokenom, Star Sharks (SSS). Token SEA sa používa na trhu a slúži ako odmena v hre.

Vďaka tejto investícii sa najväčšia kryptomenová burza dostáva na trh GameFi NFT. Ako povedal šéf Binance Lab Chase Guo, toto je čoraz atraktívnejší trh pre protokol BSC:

Tím Star Sharks má hlboké herné znalosti a rozsiahle skúsenosti s dizajnom produktov. Po spustení ich platformy GameFi na Binance Smart Chain (BSC) veríme, že Star Sharks bude dôležitým prispievateľom k rastu herného sektora. Bude teda prínosom pre všetkých používateľov v ekosystéme BSC.

Spustenie novej hry sa očakáva 21. novembra.

Hranie a DeFi

DeFi je v posledných mesiacoch jednoznačne jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov vo svete kryptomien. Podľa DeFi Pulse bola jeho celková uzamknutá hodnota (TVL) v októbri 2021 92,24 miliardy dolárov. Od júla to predstavuje nárast o približne 22 miliárd USD.

A v sektore DeFi sa hry zdajú byť jednou z najzaujímavejších oblastí použitia. Podľa najnovšej BGA Blockchain Game Report zverejnenej spoločnosťou DappRadar majú blockchainové hry viac ako jeden milión jedinečných používateľov. V porovnaní so septembrom ide o 100 % nárast.

Hry DeFi odmeňujú hráčov za konkrétne operácie, ktoré vykonávajú počas hry. Preto sú také atraktívne. V súčasnosti existujú desiatky start-upov, ktoré vytvárajú nové hry tohto typu.

Najväčšími produktami tohto typu sú v súčasnosti Axie Infinity, Decentraland a MOBox. Herný svet DeFi sa tiež zdá byť dostatočne silný na to, aby čoskoro nahradil tradičné hry aspoň podľa Jeffa Meia, riaditeľa globálnej stratégie na kryptomenovej burze Huobi.

Samotný Huobi má fond vo výške 10 miliónov dolárov, ktorý sa špeciálne venuje novým projektom GameFi, pretože „to bude veľmi horúci sektor“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár