Binance identifikovala potenciálnych zločincov, ktorí okradli KyberSwap

Binance identifikovala potenciálnych zločincov, ktorí okradli KyberSwap

Kryptomenová burza Binance identifikovala dvoch podozrivých, ktorí môžu byť zodpovední za krádež 265 000 dolárov z protokolu decentralizovanej výmeny (DEX) spoločnosti KyberSwap. Už vieme, ako k útoku došlo.

0 komentárov

Newsletter news

Binance sleduje zločincov

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (CZ) zdieľal vyššie uvedené na Twitteri s tým, že jeho spoločnosť už zdieľala informácie s KyberSwap a príslušnými orgánmi činnými v trestnom konaní.

Pripomeňme, že 1. septembra došlo k narušeniu bezpečnosti spomínaného protokolu DEX, KyberSwap, čo hackerom umožnilo ukradnúť majetok v hodnote tisícov dolárov, ktorý patril používateľom.

Útočníci umiestnili svoj kód do protokolu Google Tag Manager (GTM), ktorý im umožnil previesť prostriedky do ich peňaženiek.

Tím KyberSwap odhalil, že hackeri zaútočili na peňaženky veľrýb Ethereum a Polygon. KyberSwap ďalej poznamenal, že dotknutí používatelia dostanú plnú náhradu za stratené prostriedky.

Treba dodať, že útok bol spozorovaný pomerne rýchlo. Zločincov zadržali do dvoch hodín od ich nepriateľských akcií. Protokol tiež odhalil, že hackeri budú odmenení 15 % zo zadržaných prostriedkov, ak ukradnuté kryptomeny vrátia sami.

Len dva dni po incidente však bezpečnostný tím Binance oznámil, že sa mu podarilo vystopovať a identifikovať dvoch hackerov, ktorí by mohli byť zodpovední za lúpež. Spoločnosť uviedla, že do toho zapojila úrady a KyberSwap.

„Bezpečnostný tím Binance identifikoval dvoch podozrivých zo včerajšieho hacku KyberSwap. Zdieľali sme spravodajské informácie s tímom Kyber a pracujeme so službami,“ povedal CZ.

binance

Binance vs. hackeri

Podobne ako KyberSwap, aj Binance v minulosti pomohla niekoľkým hacknutým protokolom identifikovať útočníkov alebo získať späť nejaké ukradnuté prostriedky.

Minulý mesiac spoločnosť získala späť 450 000 dolárov, ktoré ukradla z platformy DeFi Curve Finance. Vymožené prostriedky predstavujú približne 83 % majetku vyradeného z protokolu. Binance uviedla, že hackeri previedli finančné prostriedky na burzu pomocou rôznych techník v nádeji, že obídu bezpečnostné systémy spoločnosti.

Keďže Binance naďalej robí všetko pre to, aby bol kryptomenový priemysel pre investorov bezpečnejší, niektorí členovia blockchainovej komunity sa domnievajú, že spoločnosť teraz hrá na trhu úlohu „veľkého brata“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár