Binance Futures obmedzuje páku na x20

od Martin Tkáč

Binance, najväčšia svetová burza kryptomien, pokračuje v prijímaní nových obmedzení pri obchodovaní s pákovým efektom. Tentokrát bol pákový efekt obmedzený na platforme futures. To všetko na zvýšenie ochrany spotrebiteľa.

Binance Futures znižuje maximálnu páku na x20

Po zavedení 20-násobného limitu pákového efektu pre nových používateľov 19. júla sa spoločnosť Binance Futures pripravuje uplatniť rovnaký limit na existujúcich používateľov. Informácie oznámil v nedeľu generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao.

@ binance futures začala minulý pondelok 19. júla pred 7 dňami obmedzovať nových používateľov na maximálnu 20-násobnú páku.

V záujme ochrany spotrebiteľa to budeme v priebehu najbližších týždňov postupne uplatňovať na existujúcich používateľov.

Zostaňte # SAFU. 🙏

Od minulého pondelka nesmú noví používatelia Binance Futures otvárať pozície s pákovým efektom viac ako 20-násobným. Nové limity pákového efektu sa budú vzťahovať aj na existujúcich používateľov so zaregistrovanými termínovanými účtami.

Podľa stránky Binance’s Leveraged Trading:

Pákové limity pre nových používateľov sa budú zvyšovať iba postupne mesiac po registrácii.

Obchodná platforma Binance Futures, ktorá bola uvedená na trh v júli 2019, spočiatku umožňovala obchodníkom otvárať pozície s pákovým efektom až x20. To znamená, že investíciu vo výške 1 000 dolárov je možné previesť na stávku vo výške 20 000 dolárov. Burza v októbri zvýšila maximálny pákový efekt a maržu na bitcoinových kontraktoch voči Tetheru na 125. Platforma tvrdila, že obchodovanie s vysokou pákou bolo zavedené pomocou „modelu pokročilých rizík a modelu likvidácie“.

Vďaka 125-násobnému pákovému efektu umožní marža vo výške 100 dolárov na Binance Futures používateľom držať 12 500 dolárov v BTC

FTX urobila podobné zmeny

Posledné obchodné obmedzenia odrážajú nedávny pohyb FTX, jednej z najväčších svetových búrz kryptomien. Spoločnosť v nedeľu oficiálne oznámila zníženie maximálnej páky zo 101-násobku na 20-násobok.

Nové obmedzenia sa objavili po piatkovom článku v The New York Times, v ktorom sa uvádza, že riskantné obchody ponúkané na FTX a iných burzách kryptomien ako Binance a BitMEX spôsobili v máji krach trhu s kryptomenami.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár