unicef a pomoc detom

Binance Charity venuje 2,5 milióna dolárov v kryptomenách na pomoc deťom na Ukrajine

Charitatívna organizácia Binance venovala 2,5 milióna dolárov v kryptomenách pre UNICEF ako gesto solidarity s deťmi na Ukrajine.

od Simona

Binance pomáha Ukrajine

Binance práve prispela na pomoc deťom na Ukrajine, kde stále prebiehajú boje. Dar poskytla Binance Charity, nezisková organizácia Binance. Suma je pôsobivá, je to 2,5 milióna dolárov, ktoré boli venované UNICEF. Cieľom spoločnosti je pomôcť pokryť výdavky organizácie, ktorá podporuje ukrajinské deti a rodiny na Ukrajine.

UNICEF oficiálne poďakovalo spoločnosti Binance za jej príspevok a ubezpečilo, že peniaze budú doručené v správnom čase.

Úsilie UNICEF sa zameriava na vodu, vzdelávanie a ochranu detí, ako aj na podporu zdravia a hygieny. V rámci spolupráce s ukrajinskými úradmi sa organizácia zameriava na podporu ich programov na pomoc komunite, ktorá je zasiahnutá nepriateľskými akciami.

Chanpeng Zhao, generálny riaditeľ Binance, zdieľal s komunitou svoju ochotu pokračovať v poskytovaní finančnej pomoci charitatívnym iniciatívam v spolupráci s UNICEF:

„Sme vďační za našu pokračujúcu spoluprácu s UNICEF, ktorá s podporou komunity Binance poskytuje núdzovú pomoc, aby pomohla zmierniť niektoré z utrpenia, ktorému tieto deti a ich rodiny čelia“.

unicef a pomoc detom

Vôbec prvá vojna o kryptomeny

Otázka rusko-ukrajinskej vojny mala vo svete kryptomien výrazné odozvy. Až tak, že už bol nazvaný prvým „krypto bojovníkom“ na svete.

Ukrajinská vláda začala prijímať dary v BTC, ETH a stablecoinov v snahe zvýšiť svoj vojnový rozpočet. Úrady už prijímajú dary v DOT a DOGE.

Z týchto prostriedkov Ukrajina už minula 15 miliónov dolárov na vojenské vybavenie, neexistujú však žiadne informácie o výdavkoch pridelených na humanitárne operácie.

Na druhej strane mnohí odborníci špekulovali o ruskom využívaní kryptomien, ktoré tak môže obchádzať sankcie uvalené USA a EÚ.

Česká republika uistila, že pre Rusko je takmer nemožné efektívne využívať kryptomeny na udržanie svojej ekonomiky:

„Pravdou je, že kryptomeny sú pre Rusko príliš malé. Ak sa dnes pozrieme na adopciu kryptomien, je pravdepodobné, že asi 3 % svetovej populácie má nejaký typ vystavenia sa kryptomenám. Väčšina z nich má v kryptomenách len malé percento svojej čistej hodnoty.

V priemere menej ako 10 %. Takže dnes je pravdepodobne len menej ako 0,3 % globálneho čistého bohatstva kryptomien. Toto percento platí rovnako pre Rusko“.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár