Binance bude spolupracovať s Muskovým Twitterom

Podľa správ z 28. októbra kryptomenová burza Binance plánuje vybudovať tím pre Twitter, ktorý bude pracovať na kryptomenových riešeniach a technológii blockchain.

od Simona

Newsletter news

Pomôže Binance Muskovi urobiť Twitter opäť skvelým?

Zakladateľ a generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao potvrdil, že jeho spoločnosť venovala Muskovi 500 miliónov dolárov v nákupnom procese na Twitteri. Vďaka tomu sa kryptomenová burza stala štvrtým najväčším účastníkom prevzatia platformy. Patrí medzi 19 investorov, ktorí investovali až 7 miliárd USD.

CZ na Twitteri potvrdil, že peniaze boli odoslané začiatkom tohto týždňa a vysvetlil, že transakcia bola vykonaná prostredníctvom tradičných bankových služieb s použitím fiat meny a nie pomocou kryptomien alebo blockchainových protokolov.

Tým sa spolupráca nekončí. Binance vybuduje na Twitteri tím pre blockchain a kryptomeny.

V máji 2022 už kryptoburza priznala, že bude spolufinancovať aktivity týkajúce sa akvizície Twitteru Muskom. Mal tak urobiť spolu s ďalšími investormi, vrátane Lawrence J. Ellison Revokable Trust, Sequoia Capital Fund a Fidelity Management. CZ vtedy klasifikoval investíciu spoločnosti ako „malý príspevok k veci“.

Happy Pump It GIF by Bep40coin

Musk, miliardár, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Tesla, oficiálne oznámil akvizíciu Twitteru 25. apríla. Obchod v hodnote 44 miliárd dolárov podliehal schváleniu akcionármi Twitteru. Už skôr uviedol, že jeho hlavným cieľom po kúpe spoločnosti bude eliminácia botov a podvodov, vrátane tých, ktoré súvisia s kryptomenami.

CZ na začiatku pochválil Muska za prevzatie Twitteru. Zdôraznil, že sa cítil bezpečnejšie, keď vedel, že na čele spoločnosti stojí majiteľ Tesly.

Excentrický miliardár kupuje Twitter

27. októbra Musk získal platformu sociálnych sietí za 54,2 USD za akciu, čím sa celková hodnota transakcie blížila k 44 miliardám USD. Ako nový vlastník excentrický miliardár (mimochodom do sídla Twitteru vstúpil s … novým umývadlom) odvolal časť vedenia spoločnosti. Okrem iného o prácu prišli Šéf Twitteru Parag Agrawal, finančný riaditeľ Ned Segal a hlavný právny riaditeľ Vijaya Gadde. Prví dvaja boli presťahovaní z kancelárskej budovy Twitteru takmer chvíľu po tom, čo Musk prevzal spoločnosť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár