Binance a Huobi zmrazujú kryptomeny v hodnote 1,4 milióna dolárov

Burzy Binance a Huobi zmrazili kryptomeny v hodnote až 1,4 milióna dolárov. Ide o finančné prostriedky spojené so severokórejskými hackermi.

od Simona

Newsletter news

Burzy Binance a Huobi zmrazili kryptomeny v hodnote viac ako 1 milión USD

Obe spoločnosti zmrazili finančné prostriedky, ktoré súvisia s útokom na spoločnosť Harmony.

Predmetný hackerský útok sa odohral v júni minulého roka. Vtedy boli ukradnuté tokeny v celkovej hodnote 100 miliónov USD. Všetko bolo dielom známej hackerskej skupiny Lazarus, ktorá spolupracuje so Severnou Kóreou.

Prípadom sa zaoberala analytická spoločnosť Elliptic. Neuvádzala však, ktoré kryptomeny alebo tokeny boli zmrazené.

Správa dodáva, že „ukradnuté finančné prostriedky boli až donedávna neaktívne“. Vyšetrovatelia spoločnosti Elliptic si všimli, že boli presmerované na burzy. Svoje informácie potom odovzdali burzám Binance a Huobi, ktoré následne prijali okamžité opatrenia na zmrazenie účtov spojených so skupinou Lazarus.

Tiež už vieme, že hackeri Lazarus pri krádeži použili mixér kryptomien Tornado Cash, pomocou ktorého sa snažili vyprať finančné prostriedky. Ako vidíte, expertom spoločnosti Elliptic sa ich aj tak podarilo vypátrať.

hacker

Generálny riaditeľ spoločnosti Simone Maini naznačil, že táto udalosť ukazuje, že odvetvie kryptomien preberá zodpovednosť za incidenty, ako je útok na Harmony, a samo sa snaží zabrániť praniu špinavých peňazí.

„Dnes bolo odhalené pranie špinavých peňazí, ukradnuté prostriedky spojené so Severnou Kóreou boli zmrazené v reálnom čase,“ povedal médiám.

Dodal, že odvetvie kryptomien má nielen kapacity na boj proti zločincom, ale preberá aj zodpovednosť a nechce, aby sa digitálne aktíva „stali rajom pre pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií“.

Ďalšia podobná udalosť

Nie je to prvýkrát, čo Binance a Huobi spolupracovali pri podobnej udalosti. 16. januára sa obom platformám podarilo zmraziť a získať späť bitcoiny v hodnote 2,5 milióna USD, ktoré vtedy tiež súviseli s útokom na Harmony.

Treba však dodať, že nedávnych úspechov je stále málo. Spoločnosť Elliptic odhalila, že skupina Lazarus už vyprala približne 100 miliónov USD v bitcoinoch prostredníctvom „Sinbadu“, ktorý je podľa spoločnosti novou verziou mixéra Blender s americkými sankciami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár