metaverse

Bill Gates: O 3 roky budú všetky stretnutia v metaverse

od Martin

Metaverse je svetom virtuálnej reality. V poslednej dobe je tento sektor príťažlivejší ako blockchain alebo kryptomeny. Aspoň podľa Billa Gatesa.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK
Zakladateľ Microsoftu verí, že o dva alebo tri roky sa budú všetky kancelárske stretnutia konať v metaverze. Mark Zuckerberg zase urobil obrovský krok k ovládnutiu tohto nového virtuálneho sveta. Jeho spoločnosť sprístupnila Horizon Worlds všetkým dospelým Severoameričanom.

Gates mal vždy jasnú predstavu o tom, ako bude vyzerať budúcnosť. Zohralo to kľúčovú úlohu pri vytváraní počítačov tak ako ich poznáme dnes. 66-ročný muž, ktorý minulý rok odstúpil z predstavenstva Microsoftu, verí, že metaverse bude pre túto budúcnosť rozhodujúca.

Vo svojom blogovom príspevku na konci roka muž známy svojimi úspechmi a filantropiou poznamenal:

Predpovedám, že v najbližších dvoch alebo troch rokoch sa väčšina virtuálnych stretnutí presunie z 2D kamier… do metaverse, 3D priestoru s digitálnymi avatarmi.

Obraz z 2D kamery predstavuje bežné stretnutia, ktoré ponúkajú spoločnosti Zoom a Skype (vlastnené spoločnosťou Microsoft). 3D stretnutia by zahŕňali interakciu s inými ľuďmi prostredníctvom digitálneho avatara, náhlavných súprav VR a slúchadiel.

To by vám poskytlo pocit pokoja so svojimi kolegami v práci a zároveň by ste boli v pohodlí svojho domova.

Myšlienkou je, že používateľ nakoniec použije svojho avatara na stretnutie s ľuďmi vo virtuálnom priestore. Tento priestor však navodzuje pocit, že ste s nimi v jednej miestnosti.

Majk Spirit NFT

Facebook a metaverse

Spoločnosť Billa Gatesa, Microsoft je jedným z lídrov vo svete metaverse. Ako prezradil na svojom blogu, pracuje na digitálnych avataroch, aby používateľom svojej platformy Teams poskytla zážitok z virtuálneho sveta. Epic Games a Roblox urobili veľký pokrok aj v tejto oblasti.

Najväčšia spoločnosť Facebooka jej majiteľ dáva do metaverse všetko, až natoľko, že zmenil názov konglomerátu sociálnych médií na Meta.

A teraz spoločnosť spustila aplikáciu Horizon Worlds pre všetkých dospelých v Severnej Amerike. Predtým bola platforma dostupná len na pozvanie pre používateľov Oculus VR.

V aplikácii Horizon môžu používatelia náhlavných súprav Oculus VR od Facebooku vytvoriť avatara a potom ho použiť na preskúmanie virtuálneho sveta. Potom môžu interagovať s inými avatarmi a hrať sa interaktívnym spôsobom v reálnom živote.

Toto je najväčší krok Facebooku smerom k jeho metaverznej vízii. Hoci vlastní Oculus viac ako päť rokov (po tom, čo ho v roku 2014 získal za 2 miliardy dolárov), nepodarilo sa mu z neho urobiť mainstreamovú ikonu. A to aj napriek nárastu popularity virtuálnej reality, teraz premenovanej na metaverse.

Svet blockchainu a kryptomien tiež vsádza na metaverse. Tento rok dosiahli tokeny pre projekty metaverse ako Sandbox a Decentraland obrovské zisky. Sandbox začal rok na 0,036 USD a momentálne sa obchoduje za približne 5,20 USD. To predstavuje nárast o viac ako 14 000 percent.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár