Biely dom predstavuje vôbec prvý regulačný rámec kryptomien v histórii Spojených štátov

Administratíva prezidenta Spojených štátov Joea Bidena žiada väčšiu kontrolu a zavedenie konkrétnych zákonov týkajúcich sa kryptomien. Odvoláva sa tiež na neustále rastúcu popularitu digitálnych aktív.

od Simona

Newsletter news

Bidenova administratíva vydala dôležité vyhlásenie o kryptomenách

Biely dom v sérii nových správ zverejnených včera, 16. septembra, o vôbec prvej regulácii kryptomien v Spojených štátoch uvádza dynamickú volatilitu tohto sektora. V nich spomína nedávny krach, ktorý viedol k poklesu celého trhu s digitálnymi aktívami.

Tento rámec sa zameriava predovšetkým na to, ako by sa odvetvie finančných služieb mohlo zmeniť s cieľom optimalizovať transakcie bez hraníc. Je tu aj téma spôsobov boja proti počítačovej kriminalite.

Vo vyhlásení Bidenovej administratívy čítame:

„Digitálne aktíva predstavujú značné riziko pre spotrebiteľov, investorov a podniky. Ceny týchto aktív môžu byť veľmi volatilné: súčasná globálna trhová kapitalizácia kryptomien je približne tretinou svojho vrcholu z novembra 2021.“

Nové údaje boli založené na existujúcich orgánoch, ako je Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Zatiaľ neboli oznámené žiadne mandáty. Dlho očakávané Washingtonské usmernenia však získali veľkú pozornosť od priemyslu digitálnych aktív ako celku.

USA

Nový rámec Bieleho domu regulujúci trh s kryptomenami obsahuje časť zameranú na elimináciu trestnej činnosti z neho. Okrem toho sa zdá, že vykonávacie opatrenia navrhnuté inštitúciami majú pre ne určitý skutočný obsah.

„Prezident zhodnotí, či vyzvať Kongres, aby novelizoval zákon o bankovom tajomstve, zákony o prevencii informácií a zákony proti nelicencovanému prevodu peňazí, aby sa vzťahovali priamo na poskytovateľov služieb digitálnych aktív – vrátane búrz digitálnych aktív a platforiem nekonvertibilných tokenov (NFT),“ hovorí Biely dom.

Nové správy vyzývajú finančné orgány, aby znížili počet nelegálnych operácií a „reagovali na súčasné a vznikajúce hrozby“. Poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a Brian Deese, riaditeľ Národnej ekonomickej rady, uviedli vo vyhlásení:

„Správy nabádajú regulátorov, aby, ak to považujú za vhodné, zintenzívnili vyšetrovanie zneužívania trhu s digitálnymi aktívami, zdvojnásobili svoje úsilie o presadzovanie a posilnili koordináciu medzi agentúrami.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár