Biely dom bude skúmať vplyv kryptomien na životné prostredie

Biely dom bude skúmať vplyv kryptomien na životné prostredie

od Simona

Biely dom chce počuť názor verejnosti na vplyv emisií kryptomien na klímu.

Biely dom sa pozerá na ťažbu kryptomien

Úrad pre vedu a technológiu a výkonný úrad amerického prezidenta Joea Bidena začali výskum s cieľom určiť rozsah vplyvu emisií kryptomien na životné prostredie.

9. marca tohto roku americký prezident Joe Biden podpísal dekrét, ktorým nariaďuje rôznym federálnym agentúram skúmať vplyv digitálnych aktív v šiestich kľúčových oblastiach, ochrana spotrebiteľov a investorov, finančná stabilita, finančná integrácia, zodpovedné inovácie, globálne finančné vedenie USA a boj proti nelegálnej finančnej aktivite.

V rámci iniciatívy Úrad pre vedu a techniku ​​vyzve verejnosť a ďalšie zainteresované strany, aby sa podelili o svoje názory na rôzne faktory, ktoré prispievajú k spotrebe energie a klimatickým vplyvom všetkých typov digitálnych aktív, najmä kryptomien.

Prezident Biden požaduje, aby príslušný subjekt predložil správu o digitálnych aktívach s cieľom identifikovať faktory, ktoré negatívne alebo pozitívne ovplyvňujú energetické a klimatické problémy.

„Toto právo na informácie (RFI) vyžaduje najmä komentáre k protokolom, zariadeniam, zdrojom, ekonomike a iným faktorom, ktoré ovplyvňujú spotrebu energie a vplyv všetkých typov digitálnych zdrojov na klímu“.

Okrem toho bude kancelária konzultovať potenciálne výhody digitálneho obsahu pri riešení rastúcich energetických a klimatických výziev. Podľa oznámenia použije federálna vláda výsledky štúdie na reguláciu trhu s digitálnymi aktívami.

Verejnosť a organizácie môžu vyjadriť svoje pripomienky do 9. mája 2022 do 17:00.

Biden a kryptomeny

Zmena myslenia

Stojí však za to zdôrazniť, že americká elita pomaly mení názor na kryptomeny.

Ministerka financií USA Janet Yellenová, ktorá mala v minulosti na BTC a altcoiny skôr negatívny názor, nedávno priznala, že kryptomeny zohrávajú „významnú úlohu“.

„Existujú výhody kryptomien a vieme, že inovácie v platobnom systéme môžu byť dobré,“ dodala.

Spomínanú Bidenovu zákazku kladne hodnotia aj odborníci.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár