Biely dom predstavuje vôbec prvý regulačný rámec kryptomien v histórii Spojených štátov

Biely dom bude skúmať vplyv kryptomien na životné prostredie

0 komentárov

Biely dom chce počuť názor verejnosti na vplyv emisií kryptomien na klímu.

Biely dom sa pozerá na ťažbu kryptomien

Úrad pre vedu a technológiu a výkonný úrad amerického prezidenta Joea Bidena začali výskum s cieľom určiť rozsah vplyvu emisií kryptomien na životné prostredie.

9. marca tohto roku americký prezident Joe Biden podpísal dekrét, ktorým nariaďuje rôznym federálnym agentúram skúmať vplyv digitálnych aktív v šiestich kľúčových oblastiach, ochrana spotrebiteľov a investorov, finančná stabilita, finančná integrácia, zodpovedné inovácie, globálne finančné vedenie USA a boj proti nelegálnej finančnej aktivite.

V rámci iniciatívy Úrad pre vedu a techniku ​​vyzve verejnosť a ďalšie zainteresované strany, aby sa podelili o svoje názory na rôzne faktory, ktoré prispievajú k spotrebe energie a klimatickým vplyvom všetkých typov digitálnych aktív, najmä kryptomien.

Prezident Biden požaduje, aby príslušný subjekt predložil správu o digitálnych aktívach s cieľom identifikovať faktory, ktoré negatívne alebo pozitívne ovplyvňujú energetické a klimatické problémy.

„Toto právo na informácie (RFI) vyžaduje najmä komentáre k protokolom, zariadeniam, zdrojom, ekonomike a iným faktorom, ktoré ovplyvňujú spotrebu energie a vplyv všetkých typov digitálnych zdrojov na klímu“.

Okrem toho bude kancelária konzultovať potenciálne výhody digitálneho obsahu pri riešení rastúcich energetických a klimatických výziev. Podľa oznámenia použije federálna vláda výsledky štúdie na reguláciu trhu s digitálnymi aktívami.

Verejnosť a organizácie môžu vyjadriť svoje pripomienky do 9. mája 2022 do 17:00.

Biden a kryptomeny

Zmena myslenia

Stojí však za to zdôrazniť, že americká elita pomaly mení názor na kryptomeny.

Ministerka financií USA Janet Yellenová, ktorá mala v minulosti na BTC a altcoiny skôr negatívny názor, nedávno priznala, že kryptomeny zohrávajú „významnú úlohu“.

„Existujú výhody kryptomien a vieme, že inovácie v platobnom systéme môžu byť dobré,“ dodala.

Spomínanú Bidenovu zákazku kladne hodnotia aj odborníci.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár