Bezpečnostná služba Ukrajiny zasiahla nelegálny trh s kryptomenami

od Martin Tkáč

Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) práve zatvorila nelegálne platformy digitálnych aktív. Súviseli s operáciami prania špinavých peňazí a inými nezákonnými aktivitami.

Bezpečnostná služba Ukrajiny zasahuje do nelegálnych platforiem

Bezpečnostná služba Ukrajiny práve uzatvorila niekoľko nelegálnych búrz digitálnych aktív nachádzajúcich sa v hlavnom meste. Všetci si účtovali podozrivo vysoké transakčné poplatky v rozmedzí od 5 do 10% z hodnoty celej transakcie. Niektorí klienti týchto spoločností boli údajne spoluorganizátormi masových protestov v krajine. Stránky zrejme použili na financovanie provokatívnych demonštrácií v deň Dňa nezávislosti Ukrajiny.

Celá sieť platforiem generovala mesačný obrat približne 1,1 milióna dolárov.

Platformy mali celkovo okolo 1 000 zákazníkov. Niektorí z nich boli zločinci, ľudia prajúci peniaze, internetoví podvodníci a práve spomínaní organizátori hromadných protestov.

SBU vysvetlila, že vyššie uvedené ústredne fungovali od začiatku roku 2021 a zaisťovali klientom anonymitu. Preto si ich mnoho ľudí vybralo, aby vykonávali svoje nezákonné činnosti.

V rámci vyšetrovania miestna polícia prehľadala burzy a zhabala počítače, mobilné telefóny, doklady a hotovosť v cudzej mene.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár