Bermudy sa chcú stať centrom trhu s kryptomenami

od Michaela

Jason Hayward, bermudský minister hospodárstva a práce verí, že jeho krajina by sa mohla premeniť na globálne centrum kryptomien. Dodáva, že sektor by mal fungovať v rámci komplexného regulačného rámca, aby investori mohli mať väčšiu ochranu v prípade udalostí, ako je nedávny kolaps UST.

Sú Bermudy budúce centrum bitcoinu?

Minister hospodárstva a práce Jason Hayward nevníma nedávny krach kryptomien ako vo svojej podstate nepriaznivú udalosť. Podľa jeho názoru by mu to mohlo dokonca pomôcť dosiahnuť cieľ svojej krajiny stať sa centrom blockchainového trhu.

 Sme si vedomí nedávnej devalvácie cien kryptomien a sme presvedčení, že to neohrozuje schopnosť nášho ostrova stať sa centrom kryptomien. Táto priemyselná kríza pravdepodobne prispeje k nášmu cieľu a pozitívne ovplyvní náš dlhodobý rast a úlohu v tomto sektore, dodal.

Hayward pripomenul, že bermudské úrady sa začali otvárať kryptomenám už v roku 2018. Vláda bola zástancom tejto triedy aktív aj počas medvedieho trhu v roku 2018, čo naznačuje, že podpora môže v súčasnej situácii pokračovať.

Minister však rozhodol, že zavedenie vhodných predpisov je naliehavé, napríklad z dôvodu kolapsu UST.

Takýto štátny dozor by mohol obmedziť budúce straty investorov, dodal.

Podľa Davida Schwartza, prezidenta Financial & International Business Association, sú Bermudy jedným zo svetových lídrov vo vytváraní infraštruktúry pre podnikanie v oblasti kryptomien a navrhovaní vhodných predpisov. Miestne úrady tiež sprísnili kontroly proti praniu špinavých peňazí monitorovaním toho, že bitcoin alebo altcoin sa nepoužívajú pri nelegálnych transakciách.

Legislatíva schválená v roku 2018 vyžaduje, aby všetky kryptomenové spoločnosti na Bermudách získali licenciu od Bermudského menového úradu (BMA).

BMA dala zatiaľ zelenú 14 firmám, vrátane. Circle, BlockFi a Bittrex.

Bitcoin Bermudy

Kryptomenové centrá vo svete

Keď hovoríme o krajinách s pozitívnym postojom k odvetviu digitálnych aktív, stojí za zmienku Portugalsko a Gibraltár. Prvý z nich zaobchádza s BTC ako s menou a preto na investorov neuvaluje DPH ani iné odvody.

Na druhej strane má Gibraltár regulovaný systém kryptomien, ktorý je určený na ochranu spoločností obchodujúcich s touto triedou aktív. Krajina je jedným z lídrov v adopcii blockchainu.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár