Beosin skúmal rozsah hackerských útokov v druhom štvrťroku tohto roka

Beosin skúmal rozsah hackerských útokov v druhom štvrťroku tohto roka

od Martin

Beosin, online bezpečnostná spoločnosť, nedávno zverejnila správu o Webe3, kde bol skúmaný druhý štvrťrok 2022. Analyzované boli všetky hackerské útoky v blockchainovom priemysle. Ukázalo sa, že počas tejto doby sa v dôsledku konania zločincov stratilo viac ako 718 miliónov dolárov. Väčšina útokov sa odohrala na trhu DeFi.

NEWSLETTER okrypte.sk
Beosin skúma blockchainový trh

Správa, vyvinutá v spolupráci s Footprint Analytics, uvádza 48 najväčších útokov, ku ktorým došlo v analyzovanom období. Iba hacky Beanstalk Farms, Elrond a Harmony vygenerovali straty viac ako 100 miliónov dolárov. 28 útokov spôsobilo straty medzi 1 miliónom a 10 miliónmi dolárov.

Čísla ukazujú, že apríl bol pre hackerov „najplodnejším“ mesiacom s „19 vážnymi bezpečnostnými incidentmi“ a v dôsledku toho bolo ukradnutých viac ako 374 miliónov dolárov.

Hackeri útočili na projekty DeFi veľmi často. Najpopulárnejšou metódou útoku bolo zneužitie zraniteľností v kóde inteligentnej zmluvy, čo hackerom prinieslo celkovo 138 miliónov dolárov.

Ďalšou najpopulárnejšou metódou útoku bolo použitie bleskových pôžičiek – DeFi pôžičky, ktoré nevyžadujú zabezpečenie, ale musia byť splatené v krátkom čase. Hackeri často používajú flash pôžičky na kontrolu riadiaceho tokenu daného protokolu. To im umožňuje vykonávať škodlivé zmeny v protokole. Takéto útoky im v Q2 zarobili 233 miliónov dolárov – viac ako ktorákoľvek iná metóda hackovania.

Ďalších 131,15 milióna dolárov sa stratilo kvôli zadržaným súkromným kľúčom.

52 % napadnutých projektov bolo skontrolovaných.

Beosin

Ethereum posilňuje svoju pozíciu

Líder na trhu DeFi, Ethereum umožnil hacketom získať v minulom štvrťroku 381,35 milióna dolárov – viac ako ktorýkoľvek iný blockchain.

Po páde Terra, predtým veľmi populárneho medzi tvorcami DeFi, Ethereum ešte viac posilnilo svoju pozíciu v odvetví decentralizovaných financií.

Je potrebné dodať, že viac ako polovica ukradnutých finančných prostriedkov v druhom štvrťroku (418,89 milióna dolárov) bola prevedená na Tornado Cash – službu na miešanie kryptomien, ktorá pomáha zlodejom zahladzovať stopy v blockchaine. Z týchto prostriedkov sa podarilo získať späť majetok v hodnote len 131 miliónov dolárov.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár