Belgicko vyžaduje registráciu kryptomenových búrz

od Simona

Belgický finančný regulátor, Financial Services and Markets Authority (FSMA), reguluje dôležitú otázku výmeny kryptomien. Od dnes si to bude vyžadovať registráciu kryptomenových búrz a služieb zvereneckých peňaženiek.

Belgicko reguluje trh s kryptomenami

Od dnes, 1. mája, sa právnické osoby a subjekty, ktoré chcú poskytovať služby výmeny kryptomien alebo zvereneckých peňaženiek v Belgicku, budú musieť podľa informácií poskytnutých FSMA vopred zaregistrovať v špeciálnom registri.

Kryptomenové spoločnosti v Belgicku, ktoré pôsobili v krajine pred týmto oficiálnym oznámením nového pravidla, sú zo zákona povinné oznámiť FSMA, že „vykonávajú svoje podnikanie“ v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov, pred 1. júlom. Okrem zverejňovania podnikania majú existujúce spoločnosti štyri mesiace, teda do 1. septembra, na to, aby sa zaregistrovali ako regulovaná spoločnosť na Úrade pre finančný dohľad.

Aby si poskytovatelia kryptomenových služieb udržali licenciu FSMA, musia splniť sedem podmienok vrátane formy podnikania. Musia pôsobiť ako spoločnosti s minimálnym kapitálom približne 52 725 dolárov (50 000 eur).

FSMA očakáva, že spracuje registrácie do troch mesiacov, keďže agentúre boli poskytnuté všetky požadované informácie. Po úspešnej registrácii bude poskytovateľom služieb pridelené jedinečné registračné číslo, čo je číslo spoločnosti, ktoré sa musí používať pri všetkých následných interakciách s FSMA.

Vo všeobecnosti však možno Belgicko považovať za krajinu s pomerne pro-kryptomenovým sklonom. Začiatkom roku 2022 sa bruselský poslanec Christophe De Beukelaer stal prvým európskym politikom, ktorý previedol svoj plat na bitcoiny (BTC).

Spoločnosť Beukelaer oznámila, že využíva obchodnú platformu Bit4You na premenu svojej mesačnej mzdy vo výške približne 6 140 USD (5 500 EUR) na BTC.

Beukelaer sa pri oznámení vyššie uvedených informácií podelil o svoj zámer inšpirovať ostatných politikov v EÚ k podpore rastúcej kryptomenovej ekonomiky.

Bitcoin

EÚ chce regulovať trh

EÚ sa zase bližšie pozerá na celý trh s kryptomenami. Európska komisia chce, aby kryptomenové zmenárne a burzy vedeli, kto je vlastníkom danej adresy digitálnych aktív. Ničí teda jednu zo silných stránok aktív blockchainu, anonymitu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár