Basketbalista Scottie Pippen vydáva svoje NFT

Basketbalista Scottie Pippen, ktorý v 90. rokoch vyhral s Chicago Bulls šesť majstrovských titulov v NBA, má svoje NFT, ktoré pripomína grafiku spojenú s ikonickou sériou CryptoPunks.

od Simona

Newsletter news

Scottie Pippen a NFT

Scottie Pippen dostal personalizované NFT, ktoré funguje na základe arbitráže. Športovec zverejnil svoju fotografiu na Twitteri v tričku s číslom 33, vedľa ktorého bol pridaný avatar NFT. Token bol vytvorený prostredníctvom platformy Smolverse.

Basketbalista dodal, že je pripravený otestovať novú generáciu produktov NFT.

Grafika NFT pripomína obrázky z kolekcie CryptoPunks, ktoré boli predajnými hitmi v roku 2021.

Scotty Maurice Pippen, lepšie známy ako Scottie Pippen, je americký basketbalista, šesťnásobný šampión Národnej basketbalovej asociácie.

Smolverse používa Arbitrum, dnešné najdôležitejšie riešenie pre škálovanie druhej vrstvy Etherea, na vytvorenie NFT. V máji vytvoril NFT Mario Götze, víťaz majstrovstiev sveta vo futbale 2014.

Svoju kolekciu NFT prevetral aj boxer Mike Tyson. Kolekcia sa objavila v systéme Ex Populus Trading Card System (XPTCS), ktorý je založený na sieti Solana. Je tiež súčasťou hry Web3 „Final Form“.

scottie pippen nba GIF

Výplaty v bitcoinoch

Do kryptomien sú ochotní investovať aj športovci.

Andre Iguodala z Golden State Warriors sa po vzore Lionela Messiho rozhodol napríklad čiastočne inkasovať svoj plat v bitcoine (BTC). Robí to prostredníctvom aplikácie Jacka Dorseyho –  Cash. Jeho spoluhráč Klay Thompson tiež dostáva plat v BTC.

Je tiež potrebné dodať, že napriek medvediemu trhu sa trh NFT naďalej rozvíja. Nedávno gigant sociálnych médií – Instagram – oznámil, že v rámci partnerstva s Polygonom spustí trh venovaný obchodovaniu s týmto typom tokenov. To umožní používateľom vydávať a predávať tokeny, ktoré vytvorili.

„Tvorcovia budú môcť čoskoro vytvárať svoje vlastné digitálne zbierky na Instagrame a predávať ich fanúšikom na platforme aj mimo nej. Budú mať k dispozícii komplexnú sadu nástrojov od tvorby (počnúc polygon blockchainom) a prezentácie až po predaj. Ľudia môžu jednoducho podporiť svojich obľúbených tvorcov nákupom digitálnych zbierok priamo z Instagramu,“ bolo napísané v oznámení.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár