Banky majú s integráciou blockchainu veľké problémy

V nedávnom rozhovore Sergej Nazarov, spoluzakladateľ spoločnosti Chainlink zdôraznil, že banky na rozdiel od startupov neiniciovali technológiu blockchain, čo ich znevýhodňuje, pokiaľ ide o jej prijatie.

od Martin Tkáč

„Banky investovali veľmi veľa do bezpečnosti svojej existujúcej infraštruktúry a vyškolili veľa ľudí na jej používanie, čo je veľmi odlišné od startupov,“

-vyhlásil.

Banky sú pri zavádzaní blockchainu opatrné kvôli investíciám do SWIFT-u

V rozhovore z 19. septembra spoluzakladateľ spoločnosti Chainlink, Sergej Nazarov, hovoril o tom, že značné investície bánk na celom svete do infraštruktúry SWIFT komplikujú implementáciu blockchainu do ich systémov.

SWIFT dominuje bankovému svetu ako najjednoduchší spôsob medzinárodných platieb a zúčtovania.

„Banky sa teda spoliehajú na tieto systémy, pripisujú im veľkú hodnotu a nezbavujú sa ich… Jediný spôsob, ako budú banky schopné efektívne využívať blockchain, je, ak budú využívať svoju existujúcu infraštruktúru.“

Vysvetľuje, že experiment spoločnosti Chainlink Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) s niekoľkými poprednými bankami ukázal tri kľúčové zistenia.

V čase uverejnenia je cena reťazca 6,90 USD.

Experiment ukázal, že banky sa môžu jednoducho pripojiť k viacerým blockchainovým sieťam pomocou existujúcej infraštruktúry SWIFT, čo si vyžaduje minimálne úsilie. To umožňuje efektívnu interakciu s viacerými sieťami, verejnými aj súkromnými.

Blockchain

Blockchain zlepšuje spoluprácu medzi bankami

Okrem toho uľahčuje efektívne medzibankové transakcie medzi rôznymi sieťami a súkromné siete sa teraz môžu bezproblémovo pripojiť k verejným sieťam.

Podľa Nazarova to umožňuje prenos hodnoty zo súkromného bankového sektora do verejného blockchainového odvetvia, čo výrazne ovplyvňuje oba sektory.

15. septembra austrálska banka ANZ informovala, že používa CCIP Chainlink. ANZ ho použila na dôsledné testovanie nákupu aktív pomocou tokenov.

Nigel Dobson, portfólio manažér ANZ, vyhlásil, že banka aktívne skúma decentralizované siete. Upozornil na rastúcu dôveru inštitucionálnych investorov .

„Banky čoraz viac skúmajú prípady využitia tokenizovaných aktív a podľa nedávnej správy spoločnosti EY 93 % inštitucionálnych investorov verí v ich dlhodobú hodnotu.“

Spoločnosť Chainlink vo svojom vyhlásení zo 17. júla oznámila spustenie CCIP. Zástupcovia tiež poznamenali, že poskytnúť riešenie pre globálny bankový sektor je ťažké.

Vo vyhlásení vysvetlili, že nejde len o správny produkt. Konkrétne ide o univerzálny štandard, ktorý umožňuje bezpečnú a flexibilnú spoluprácu v odvetví.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár