Banking Circle, inštitúcia podporujúca cezhraničné platby, prijíma USDC

od Martin Tkáč

Banking Circle je inštitúcia založená v roku 2016. Jehj hlavným cieľom je podporovať platobné spoločnosti pri dosahovaní nových globálnych trhov a zároveň sa vyhýbať záťaži klasického bankovníctva. Gigant zameriavajúci sa na cezhraničné platby práve oznámil, že ako formu platby prijíma stablecoiny USDC.

NEWSLETTER okrypte.sk
Banking Circle pridáva USDC do svojich platobných možností

Podľa tlačovej správy bolo prijatie USDC ako alternatívnej platobnej metódy súčasťou novej služby venovanej bankám a poskytovateľom platobných služieb. Táto funkcia predstavuje pohodlie pre daný typ subjektov pri uskutočňovaní platieb mimo tradičných bankových ciest.

Jedným z poskytovateľov likvidity tohto typu kryptomien bude Coinbase, ktorá je jednou z najväčších búrz na obchodovanie s digitálnymi aktívami na svete. Prijatie USDC bankovým kruhom predstavuje „kľúčový krok v demokratizácii globálnych financií“, pretože umožňuje výraznú „rýchlosť a nákladové výhody“, ako uviedla spoločnosť vo svojom oznámení.

Mishal Ruparel, riaditeľ divízie Virtual Asset Services spoločnosti Banking Circle, pre Cointelegraph povedal, že integrácia USDC je prvým krokom banky na trhu digitálnych aktív.

Niektorí naši klienti sa pohybujú v kryptomenovom priestore posledný rok alebo dva a my chceme podporiť ich rast

– dodal

Banking Circle, inštitúcia podporujúca cezhraničné platby, prijíma stabilné coiny USDC

Banking Circle uviedol výber USDC ako prvú možnosť a „v súčasnosti to najdôležitejšie pre našich zákazníkov“.

„V budúcnosti pridáme ďalšie stablecoiny v USD a ďalšie meny,“ hovorí Ruparel a dodáva, že v treťom štvrťroku 2022 sa spoločnosť zameria na nasadenie obmedzeného počtu stablecoinov krytých aktívami.

Ruparel tiež predpovedá, že stablecoiny, ktoré sú kryté aktívami ako USDC, sa v budúcnosti stanú veľmi obľúbeným platobným nástrojom.

Ako uviedol:

Výsledkom je, že mnohé spoločnosti, ktoré predávajú tovar, služby alebo kreatívny obsah online, budú môcť predávať, získavať finančné prostriedky a prijímať svoje zárobky takmer kdekoľvek. To šetrí veľa času potrebného na medzinárodný transfer.

USDC bojuje o to, aby sa stal lídrom na trhu stablecoinov

USDC je druhý najväčší stablecoin na svete z hľadiska trhovej kapitalizácie. Tether je na prvom mieste. Zdá sa ale, že všetko nasvedčuje tomu, že jeho vedúce postavenie na trhu stablecoinov je ohrozené. Dôvodom je, že pomer trhovej kapitalizácie USDT k USDC tento mesiac klesol na historické minimum.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár