Baník Ethereum poslal väčšinu finančných prostriedkov späť do peňaženky Bitfinex, o ktorú prišli v dôsledku chyby transakcie

od Martin Tkáč

Dnes sme informovali, že jednej z najpopulárnejších kryptomenových búrz Bitfinex v dôsledku chyby v nastavení transakcie vznikli náklady 23,6 milióna dolárov.

Prevod bol za čiastku iba 100 000 USDT, za čo Bitfinex vynaložil náklady na presne 7676,6 ETH z transakčného poplatku, čo je pri súčasnom kurze viac ako 23 miliónov USD.

Čiastočné vrátenie peňazí

Prieskumník blokov Etherscan odhalil adresu, z ktorej miner Ethereum odoslal späť do Bitfinexu v jednej transakcii 7,385 ETH a časť finančných prostriedkov v dvoch ďalších dávkach. Celkovo výmena získala späť 7 626 ETH. Pri súčasnej cene ETH je to 22 miliónov dolárov.

Baník sa zrejme rozhodol nechať si 50 ETH alebo 145 056 dolárov pre seba.

Burza DeversiFi, ktorej portfólio bolo tiež súčasťou celej transakcie, informáciu potvrdila s tým, že finančné prostriedky ich klientov zostávajú v bezpečí.

Ráno prostredníctvom Twitteru zverejnili príspevok, v ktorom minerovi ďakujú za rýchlu odpoveď a vrátenie väčšiny finančných prostriedkov.

Blockchain je nemenný.

Ale revolúciu, ktorej sme súčasťou, definujú naše hodnoty ako ľudí. ⁰⁰

Ďakujeme baníkovi z bloku 13307440, ktorý môžeme potvrdiť, že vracia 7626 ETH, ktoré boli dnes nesprávne zaplatené ako poplatok tx.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár