Baníci nepredávajú bitcoiny napriek neistote na trhoch

Údaje on chain ukazujú, že bitcoinoví baníci nepredávajú svoje vyťažené mince napriek prebiehajúcej vojne na Ukrajine. Ako poznamenal analytik CryptoQuant, neistoty na finančných trhoch nemali žiadny vplyv na rezervu BTC minerov, ktorá v poslednej dobe nezaznamenala žiadne veľké poklesy.

od Martin

Rexerva baníkov

„Miners Reserve“ je indikátor na reťazci, ktorý meria celkové množstvo bitcoinov uložených v peňaženkách všetkých baníkov.

Keď sa hodnota tohto ukazovateľa zvýši, znamená to, že baníci BTC presúvajú coiny do svojej rezervy. Rastúci trend počas dlhšieho časového obdobia môže naznačovať, že baníci sú vo fáze akumulácie.

Na druhej strane, keď hodnota indikátora klesá, znamená to, že vyťahujú mince z peňaženiek, prípadne ich presúvajú na burzy. Takýto trend by mohol byť znakom predaja prvotných veľrýb.

Rezerva bitcoinových baníkov vykázala na začiatku boomu v roku 2021 veľký pokles. V tom čase baníci predali svoje kryptomeny, aby realizovali zisky potrebné na pokrytie prevádzkových nákladov.

Od júla 2021 však metrika opäť klesla na stúpajúci trend, čo ukazuje, že baníci teraz hromadia viac mincí.

Zaujímavé je, že rezerva sa nedávno pohybovala väčšinou bokom, s veľmi malým poklesom tento týždeň. Tento pokles nastal v čase, keď bol trh plný neistoty spôsobenej vojnou na Ukrajine.

Diamantové ruky baníkov

Vyššie uvedené údaje naznačujú, že BTC mineri majú tzv. diamantové ruky. Napriek panickým predajom cez väčšinu trhu sa stále držali svojich akcií. Historicky boli baníci jedným z hlavných zdrojov predajného tlaku, takže ich súčasná lojalita k bitcoinu by mohla vyslať vzostupný signál.

V čase písania tohto článku sa kurz bitcoinu pohybuje okolo 44 294,40 USD. To znamená viac ako 20 % nárast za posledných 7 dní.

zdroj: beincrypro.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár