Baníci mali najmenej bitcoinov za posledných 10 rokov

od Simona

Ako sa svet kryptomien vyvíja a vyvíja, ukazuje sa, že úloha baníkov v ňom postupne klesá. Množstvo bitcoinov (BTC), ktoré držia, nedávno dosiahlo najnižšiu úroveň za posledných 10 rokov.

Mineri vlastnia len 1,95 milióna BTC

Vlastníctvo BTC medzi baníkmi kleslo na najnižšiu úroveň od roku 2010, podľa IntoTheBlock. V súčasnosti držia iba 1,95 milióna mincí:

— IntoTheBlock (@intotheblock) March 11, 2022

Zaujímavé je, že zmeny v množstve BTC vlastnených baníkmi vyzerajú úplne inak ako v novembri 2021. Vtedy baníci a dlhoroční hodleri masívne hromadili pôvodnú kryptomenu. Táto situácia spôsobila obrovský ponukový šok na trhu s kryptomenami a podporila krátkodobé zisky.

Celkovo sa zdá, že úloha baníkov sa vo svete kryptomien postupne zmenšuje, keďže prežívajú doteraz najturbulentnejšie obdobie.

Problémy, s ktorými sa v poslednom čase museli vysporiadať, zahŕňajú blokádu ťažby v Číne, nedostatok polovodičových čipov na globálnej úrovni, zvyšujúcu sa konkurenciu a problémy súvisiace s klimatickými zmenami. Všetci nútili baníkov, aby predali svoje zdroje, len aby zabezpečili, že budú pokračovať v podnikaní.

Baníkom kryptomien v Malajzii nechýba nadšenie

Napriek tomu, že množstvo BTC v rukách baníkov stále klesá, ich nadšenie neutícha, najmä v Malajzii. Krajina v súčasnosti zápasí s narastajúcim problémom krádeží elektriny pre ťažbu bitcoinov.

Národná energetická spoločnosť bola nútená hľadať nové spôsoby riešenia tohto problému. Len v roku 2021 zaznamenala 7 209 prípadov krádeží elektriny. To znamená obrovský nárast oproti roku 2018, vtedy bolo takýchto situácií len 610.

V rokoch 2018 až 2021 bola v Malajzii ukradnutá elektrina v hodnote 550 miliónov dolárov a bolo zatknutých 18 ľudí.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár