Bancolombia, najväčšia kolumbijská banka, spolupracuje s Gemini

od Martin Tkáč

Gemini, kryptomenová burza bratov Winklevossovcov, spolupracuje s najväčšou bankou v Kolumbii. Ide o banku Bancolombia. Nové partnerstvo má vstúpiť do platnosti 14. decembra. Na začiatku umožní klientom Bancolombia obchodovať so 4 kryptomenovými aktívami: bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC) a bitcoin cash (BCH).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Expanzia Gemini v Latinskej Amerike

Bohužiaľ, iba obmedzený počet používateľov bude môcť nakupovať kryptomeny priamo cez svoje bankové účty v Bancolombia. Nie je tiež jasné, či si používatelia budú môcť vyberať digitálne meny priamo zo svojich účtov.

V oznámení o partnerstve zo 6. decembra Gemini uviedla, že nová spolupráca je „dôležitým krokom k strategickej expanzii Gemini v Latinskej Amerike“.

Veríme, že kryptomeny môžu hrať dôležitú úlohu v rozvoji Latinskej Ameriky, keďže záujem o blockchain a inovatívne technológie sa šíri po celom regióne.

Partnerstvo sa bude realizovať v rámci ročného pilotného programu pod vedením kolumbijského finančného regulátora Superintendencia Financiera de Colombia (SFC). Regulačný sandbox „la Arenera“ bol schválený Ministerstvom financií a verejných úverov v septembri 2020.

V januári SFC tiež oznámilo, že vybralo 9 zo štrnástich búrz s kryptomenami, ktoré sa do projektu prihlásili. Boli to medzi inými Blíženci, Binance a mexická burza Bitso.

Majk Spirit NFT

Latinská Amerika

Odkedy Salvádor prijal BTC ako zákonné platidlo 7. septembra, Latinská Amerika urobila významné kroky smerom k prijatiu kryptomien. V októbri generálny riaditeľ multimenovej investičnej platformy Uphold JP Thieriot povedal, že Latinská Amerika bude „veľmi profitovať z kryptomien“.

Gemini v súčasnosti pôsobí vo viac ako 60 krajinách vrátane Argentíny, Brazílie, Čile, Salvádoru, Panamy, Peru a Uruguaja.

Bancolombia na druhej strane pôsobí v Kolumbii, Paname, Guatemale a Salvádore. Podľa internej správy z minulého roka má burza 17,8 milióna používateľov.

V marci tiež najstaršia kolumbijská banka, Banco de Bogotá, oznámila, že bude pilotovať kryptomenové služby v rámci spomínaného sandboxu la Arenera.

O rok skôr, v marci 2020, portál Cointelegraph informoval, že Latinská Amerika je regiónom s tretím najväčším počtom používateľov kryptomien na svete.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár