Bancoagricola, banka v Salvadore, spúšťa služby kryptomeny

od Martin Tkáč

Bancoagricola je banka v Salvadore, ktorá sa práve otvorila kryptomenám. Do svojej ponuky zahrnula široký sortiment služieb spojených s bitcoinmi. To všetko vďaka partnerstvu so spustením platieb – Flexa.

Bancoagricola sa otvára kryptomenám

Bancoagricola je najväčšou finančnou inštitúciou v krajine. Dnes je tiež jednou z prvých bánk, ktoré zaviedli technologické riešenia súvisiace s bitcoinom.

Podľa oficiálnej tlačovej správy, ktorú vydal Flex, spolupráca týchto dvoch subjektov umožní Salvadoranom využívať základné bankové služby súvisiace s kryptomenou.

Startup taktiež spomenul, že Bancoagricola spustí bitcoin pôžičky, kreditné karty a obchodné služby.

Zákon o bitcoinoch

Bitcoinový zákon, ktorý prezident Bukele zaviedol v júni a schválil parlament, priniesol do krajiny malú revolúciu. Kryptomena je teraz v Salvadore plnohodnotným platobným prostriedkom. V praxi to znamená, že každý predajca musí akceptovať BTC ako spôsob platby.

Keďže však bitcoin funguje mimo bankovej štruktúry, vláda vytvorila peňaženku Chivo a všetkým obyvateľom, ktorí si ju stiahli, poslala 30 dolárov v BTC. Peňaženka Chivo nezávisí priamo na žiadnej banke a umožňuje vám okamžite a zadarmo vymeniť bitcoiny za doláre.

Ako však vidíte, Bancoagricola zavedením bitcoinových finančných služieb pôjde ešte o krok ďalej. Partnerstvo tiež znamená ponúknuť kompatibilitu s bitcoinmi na predajných miestach Bancoagricola bez potreby peňaženky Chivo.

Bancoagricola je dcérskou spoločnosťou Bancolombia, vedúcej banky v Kolumbii. Bancolombia v tejto krajine pracuje na integrácii s regulovanou americkou kryptomenovou burzou Gemini, aby ponúkala podobné služby.

Ako zdôrazňujú médiá, integrácia s Flexa je inováciou v globálnom meradle. Carlos Mauricio Novoa, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Bancoagricola povedal, že všetci v banke sú nadšení z perspektívy do budúcnosti a dúfajú, že svoje služby bude naďalej zlepšovať.

Sme radi, že sme prvou finančnou inštitúciou v Salvadore, ktorá našim klientom umožnila prístup k bitcoinom v celom našom balíku finančných produktov a posilnila finančnú integráciu. Flexa nám pomohla uprednostniť skúsenosti našich zákazníkov s používaním bitcoinov ako zákonného platidla v Salvadore, povedal.

zdroj:decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár