Bakkt vstupuje na burzu v New Yorku

od Martin Tkáč

Niekoľko mesiacov po tom, čo Bakkt oznámil svoje plány na transformáciu na verejnú spoločnosť, uviedol, že udalosť sa bude konať v pondelok 18. októbra. Baktt sa teda pripojí k Coinbase ako spoločnosti súvisiacej s kryptomenami, ktorej akcie sú kótované na veľkých burzách.

Bakkt oznámil svoj zámer dostať sa na verejnosť začiatkom tohto roka prostredníctvom zlúčenia s VPC Impact Acquisitions Holdings (ICE). Obe strany sa v skutočnosti krátko potom spojili. Pritom si vydláždili cestu pre platformu ICE bitcoin futures, aby sa dostala na americkú burzu. Odhadovaná hodnota spoločnosti je teraz 2,1 miliardy dolárov.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť zverejnila tlačovú správu, ktorá potvrdzuje, že ukončila všetky rokovania.

Kmeňové akcie triedy A sa začnú kótovať na newyorskej burze v pondelok 18. októbra 2021 a budú sa obchodovať pod symbolmi BKKT a BKKT WS. Generálny riaditeľ Gavina Michaela povedal:

Dnes je pre Bakkt veľmi špeciálny deň. Uzavretie obchodného spojenia nám dáva kapitál, ktorý potrebujeme na to, aby sme mohli pokračovať v tom, čo robíme najlepšie, teda v inováciách. Sme nadšení, že môžeme prejsť do ďalšej kapitoly. Tešíme sa, že podporíme naše rastové iniciatívy a budeme pokračovať v poslaní spájať digitálne hospodárstvo.

Podľa publikácie Bakkt zlúčením dosiahol hrubý výnos približne 450 miliónov dolárov. Spoločnosť plánuje tieto prostriedky použiť na financovanie investícií do „schopností platformy a marketingového úsilia, ako aj na urýchlenie súčasných a budúcich partnerstiev“.

Bakkt sa teda pripojí k Coinbase, prvej krypto spoločnosti, ktorá sa dostala na verejnosť. S COINom sa obchodovalo na Nasdaqu a ocenenie spoločnosti vtedy presiahlo 100 miliárd dolárov.

Bakkt nadviazal partnerstvo so službou Google Cloud

Ako bolo nedávno oznámené, Bakkt spolupracuje aj s Google Cloud. Cieľom je rozšíriť možnosti platby kryptomenami. V dôsledku toho budú používatelia čoskoro môcť pridať svoju debetnú kartu Bakkt Visa priamo do služby Google Pay.

Nový mechanizmus vám umožní ľahko prevádzať kryptomeny na fiaty skôr, ako sa tieto prostriedky dostanú na účet príjemcu. Týmto spôsobom je možné digitálne aktíva efektívne využívať na platenie za každodenné produkty online aj v obchodoch.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár