Axie Infinity s rekordným výsledkom vo vyhľadávači Google

od Martin Tkáč

Kolekcie NFT sú čoraz populárnejšie. Tento rok je na Googli najvyhľadávanejšia kolekcia Axie Infinity so 706 000 vyhľadávaniami za mesiac. Hneď za ním sú kolekcie NBA Top Shot a CryptoPunks.

oKrypte SHOP

Podľa správy zverejnenej spoločnosťou Bacancy je kolekcia NFT Axie Infnity najvyhľadávanejšou kolekciou na Googli za celý rok 2021. Mesačné globálne vyhľadávania Axie Infinity teraz dosahujú 706 000 USD. Na porovnanie, zbierka NBA Top Shot dosiahla 396 000 USD vyhľadávaní a CryptoPunks 42 000 USD.

Nová tvár digitálneho umenia NFT

Vo všeobecnosti bolo v priebehu minulého roka možné pozorovať veľký nárast záujmu o trh NFT. V súvislosti s touto oblasťou sa uskutočnilo až 1,6 milióna vyhľadávaní.

Odborníci na Bacancy vysvetľujú tento stav rozmanitosťou vystavených zbierok NFT, čím vytvárajú úplne nový prístup k digitálnemu umeniu aj zberateľským položkám. Zdôrazňujú, že záujem o NFT bude naďalej rásť.

Kolekcia Axie Infnity pozostáva zo série herných postáv reprezentovaných NFT v sieti Ethereum. Môžu sa hromadiť a potom vymieňať, čo umožňuje hráčom zarábať peniaze počas hry. Celková hodnota zbierky je 3,06 miliardy dolárov.

Majk Spirit NFT

Ďalšie populárne kolekcie NFT

Navyše, NBA Top Shot patrí aj tento rok medzi najobľúbenejšie kolekcie NFT. Zahŕňa tokeny, ktoré predstavujú špeciálne momenty zachytené v materiáloch NBA. Hodnota zbierky sa odhaduje na 726,53 milióna dolárov. Veľmi obľúbené sú aj kolekcie ako CryptoPunks, Art Blocks a Bored Ape Yacht.

Obrovským úspechom sa môže pochváliť aj Beeple, digitálny umelec, ktorého dielo zastúpené NFT sa tiež predalo za 29 miliónov dolárov. Hovoríme o kinetickej soche „Human One“, ktorá zobrazuje astronauta kráčajúceho vo futuristickej scenérii.

zdroj: bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár