Axie Infinity oznámila novú kontroverznú aktualizáciu

od Martin Tkáč

Výrobcovia Axie Infinity, najobľúbenejšej hry NFT v ekosystéme kryptomien, s potešením oznámili, že ich „monštrá“ boli najobchodovanejšou zbierkou NFT v histórii. Poďakovali sa aj hráčom za tento úspech. Teraz, iba dva týždne po tomto príspevku, tím Axie Infinity oznámil aktualizáciu 1.1.0a, ktorá prináša okrem iného zmeny v dynamike hry, jej ekonomike a technológiách. Táto aktualizácia však komunite nevyhovovala.

Kontroverzná aktualizácia 1.1.0a

Aktualizácia hry má tri hlavné aspekty. Prvým sú tradičné technologické zmeny. Tím Axie Infinity v zásade vykonal určité zmeny v programe Ronin Block Explorer a opravil niektoré chyby. Pripomeňme, že vedúci vývoja Axie Infinity, Jeff Zirlin, nedávno odhalil, že tím pracuje na DEX, ktorý uľahčí výmenu tokenov v rámci ekosystému Axie Infinity.

Druhým aspektom sú zmeny v dynamike hry. Nová aktualizácia umožní hráčom pozvať svojich priateľov do boja.

Tretím problémom je zmena hernej ekonomiky. Vývojári strávili dosť času vylepšovaním tokenomiki. Nedávno hráči a obchodníci okrem iného získali schopnosť umiestniť AXS, token správy hier.

Nová aktualizácia však v tomto smere prináša ešte viac zmien. Teraz, keď niekto predáva Axie, úroveň monštra sa automaticky obnoví na úroveň 1. Vývojári tiež oznámili rozhodnutie zabrániť hráčom s menej ako 800 MMR dostávať akékoľvek odmeny. Ako za účasť na dobrodružných a arénových režimoch, tak aj za plnenie každodenných úloh.

UpdateAxie Infinity Verzia 1.1.0a Aktualizácia

👇

Toto rozhodnutie sa týka hlavne nových hráčov. Ovplyvní však aj tých, ktorí sa rozhodli zamerať na dobrodružný režim, vynechávanie bitiek.

Reakcie na toto rozhodnutie boli zmiešané. Väčšina komunity však vyjadrila nespokojnosť. Aj keď niektorí hovoria, že tieto zmeny sú úderom pre roboty SLP a farmárov, veľký počet používateľov sa sťažovalo, že vývojári ubližujú tým najnáročnejším hráčom.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár