Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

od Martin

NFT alebo nezameniteľné tokeny si na Slovensku nachádzajú stále viac priaznivcov hlavne vďaka veľkému boomu, ktorý prinášajú vo svete, kde sa obchodujú za niekoľko miliónov dolárov. Obrovská hodnota tohto umenia však nie je jediné, čo prinášajú. NFT sa často spájajú s pomocou, hlavne charitatívnym organizáciám. 

Minulý mesiac sme sa venovali NFT projektu Majka Spirita, slovenského rapera, ktorý sa stal priekopníkom tohto umenia na Slovensku. Veľmi nás teší, že sa k nemu pridáva aj ďalšia známa osobnosť, tentokrát priamo z oktagonu. Nie je ním nikto iný, ako najznámejší šampión bojových umení Attila Végh!

Majk Spirit a Attila Végh dnes oznámili spoluprácu s cieľom pomôcť zdravotne hendikepovaným pacientom. Ak rád sleduješ Attilove zápasy a si jeho fanúšikom, toto NFT by si mal mať vo svojej zbierke.

Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

Obsah

NFT v skratke
NFT alebo non-fungible token je jedinečný a nezameniteľný, teda neviete ho nahradiť ničím iným. Zabezpečuje originalitu, hodnotu a jednoznačné určenie jeho majiteľa. Ak vlastníte kryptomenu, napríklad ethereum, kedykoľvek ho môžete nahradiť za iné ethereum, lebo má rovnaké vlastnosti. NFT token je však jedinečný a ak ho zameníte za iný token, budete vlastniť niečo úplne iné.  Je to ako v galérii, ak si odfotíte umelecké dielo, hodnotu bude mať vždy len originál.
NFT môže predstavovať obrázok, hudbu alebo akýkoľvek súbor a keďže sú unikátne, vlastníci vedia jednoducho dokázať, že im patria, prostredníctvom transparentného zápisu na blockchaine.

NFT, ktoré pomáha

V článku „Majk Spirit a NFT ktoré pomáha“ sme informovali o Majkovom prvom NFT, ktoré predstavil v spolupráci s kryptomenovou platformou WEXO. Celý výťažok z predaja venuje na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA v Piešťanoch.

New Era ako Majk nazval svoje prvé NFT si našlo množstvo fanúšikov a najcennejšie z nich „MajkSpiritDiamond“ sa v online akcii predalo za 7 777 eur.

Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

Attila Végh vydáva svoje prvé NFT!

Attila Végh prezradil, že už dlhšiu dobu pracuje na svojom vlastnom NFT. Oslovila ho však myšlienka,  s ktorou prišli WEXO a Majk Spirit.

,,Nie som počítačový typ, ale toto si ma získalo. Hneď som vedel, že to musím mať a nejakú dobu už na mojom NFT pracujeme, ale keď sme videli Majkove charitatívne NFT, odložili sme na pár dní prípravu toho nášho a povedali sme si, že sa zapojíme do tejto unikátnej charity. Do Vianoc dodáme každému, kto sa zapojí a pomôže hendikepovaným pacientom kúpou NFT Majka Spirita aj jedno špeciálne NFT odo mňa.
A to moje veľké NFT, na ktorom už istú dobu pracujeme, príde čo nevidieť“, priblížil svoje plány s NFT umením šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh.

 

WEXO oznámilo, že pôjde o Airdrop kampaň, ktorá sa bežne organizuje v kryptomenových komunitách, preto ak máte, alebo plánujete pridať do svojej zbierky NFT Majka Spirita „MajkSpiritCrew„, automaticky získate aj Attilove digitálne dielo!

,,Všetci dostanú NFT Attilu Végha ako odmenu. Je to niečo naviac, čo im prinášame s Attilom za to, že podporia financovanie rehabilitácií a zdravotných pomôcok pre telesne postihnutých pacientov, ktorým sme sa s Majkom rozhodli pomôcť,” vysvetli obchodný riaditeľ WEXO Juraj Farkaš

Airdrop NFT Attila Végh

Attilove NFT, rovnako ako to Majkove, bude WEXO registrovať na blockchaine Cardano. Majiteľ tohto digitálneho diela, bude mať originálny zápis na tomto blockchaine, ktorý si vie overiť na cardanoscan.io alebo na explorer.cardano.org. Svoje NFT s Attilom, ale aj Majkove NFT potom nájdeme vo virtuálnej peňaženke v bezplatnej aplikácii WEXO.

Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

Ide o dobrú vec … Majk Spirit ani Attila Végh si z predaja prvého charitatívneho NFT na Slovensku nenárokujú žiadnu odmenu. Desať percent z ceny NFT predstavujú nutné náklady spojené s platobnou bránou a zápisom NFT na blockchaine.

,,Teším sa, že prvá slovenská celebrita, ktorá pochopila potenciál nášho NFT,  je práve osobnosť Attila Végh. Verím, že to spustí vlnu záujmu aj medzi ostatnými a tiež sa rozhodnú vytvárať digitálne umenie, a pomôcť hendikepovaným pacientom. Som zvedavý na Attilove NFT, uvidíme, čo vymyslí šampión”, povedal Majk Spirit, raper a prvý slovenský umelec s vlastným NFT

Komu NFT pomôže?

Výťažok z celého NFT projektu poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú a to telesne postihnutým pacientom v APPA, neziskovej organizácii, ktorá sa stará o viac ako 900 pacientov. Vyzbierané prostriedky pomôžu pacientom alebo ich rodinám pri kúpe zdravotníckych pomôcok a pre zlepšenie zdravotného stavu vďaka intenzívnym rehabilitáciám.

Jednou z pacientiek je aj štvorročná Glória, ktorá prišla na svet predčasne a preto v jej malom telíčku nestihlo všetko dozrieť tak, ako malo, predovšetkým po motorickej stránke. Vyzbierané prostriedky jej pomôžu v intenzívnej rehabilitácii, ktorú si zameškaný vývoj vyžaduje.

,,Keď sme sa dozvedeli dcérkinu diagnózu detská mozgová obrna – pravostranná hemiparéza, ihneď sme začali s cvičením. Cieľom bolo posilniť bruško, chrbát, zároveň uvoľniť ruky a nohy, a hlavne naštartovať chôdzu. Glória už síce chodí, ale má čiastočne ochrnutú pravú stranu tela. Musí často rehabilitovať, kým rastie,” priblížila život s touto diagnózou Glóriina mama 

Attila Végh vydá svoje prvé NFT!

Vďaka pomoci jej rodičov z Glórie vyrastá sebavedomé a samostatné dievčatko, práca na jej motorike je však beh na dlhú trať. Ak sa staneš majiteľom týchto NFT, pomôžeš Glórii ale aj iným pacientom v APPA napredovať.

Záver

NFT komunita tvorcov, ale aj zberateľov na Slovensku rastie a je veľmi pozitívne, že nezameniteľné tokeny využívajú známe osobnosti rôzneho zamerania. Bude zaujímavé sledovať, čo všetko NFT u nás ešte prinesú a o to viac, keď prostredníctvom svojej zbierky môžeme pomôcť dobrej veci.

Attila prinesie svoje NFT už čoskoro a určite nebude chýbať v našej redakčnej zbierke. Otázkou zostáva, čo bude NFT obsahovať?

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár