Ask The Doctor chce demaskovať vodcu komunity SHIB

od Martin Tkáč

Kanadská lekárska platforma Ask The Doctor chce odhaliť pravú identitu Shytoshi Kusama, ktorý stojí za Shiba Inu. V pozadí je konflikt medzi portálom a komunitou SHIB.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ask The Doctor pobúrený slovami lídra komunity SHIB

Ask The Doctor, kanadská medicínska platforma typu „Q&A“, oznámila, že bude žalovať Shytoshi Kusama, vedúceho dobrovoľníckeho projektu pre projekt Shiba Inu (SHIB). Dôvodom je údajné ohováranie. Mimochodom, portál sa pokúsi odhaliť jeho pravú identitu, aby ho vôbec mohol žalovať.

Aby sme pochopili konflikt, musíme sa vrátiť v čase. V tweete z 1. decembra Ask The Doctor tvrdil, že do svojej súvahy pridal 31 miliárd SHIB (vtedy to bolo okolo 1,5 milióna dolárov). V pondelok 20. decembra napísal na Twitteri, že predala svoje tokeny SHIB. K príspevku dodal, že SHIB bol podvod. Používatelia Twitteru však tvrdia, že spoločnosť predtým výrazne propagovala tokeny SHIB retailovým investorom.

Kusama reagoval na nedávne udalosti. Účet Ask The Doctor obvinil z určitého druhu podvodu. Urobil tweet, ktorý propagoval napríklad Floki Inu, ďalšiu kontroverznú kryptomenu.

Ste podvodný účet. Kde sú všetky vaše „lekárske“ tweety z účtu vytvorené v ktorom roku 2009? Gtfoh. Choďte podviesť ďalší token, ako ste plánovali urobiť so svojimi prvými tweetmi. @ askthedr 

tweet

Hoci konflikt začal pred menej ako 24 hodinami, Ask the Doctor už stratil takmer 10 000 sledovateľov na Twitteri,  ostalo mu asi  48 000. Hoci portál uviedol, že predal svoj SHIB, nevysvetlil, prečo predtým investoval do projektu, ktorý teraz považuje za „podvod“.

Majk Spirit NFT

Tergiverzácia?

Ask The Doctor predtým odhalil, že vlastní aj bitcoiny (BTC), etherea (ETH), jednotky cardano (ADA), polkadot (DOT), Polygon (MATIC) a dogecoiny (DOGE) a tokeny floki inu (FLOKI). Zatiaľ nebolo hlásené, že sa zbavuje aj týchto zbierok kryptomien.

Spoločnosť teda iba stiahla svoju podporu pre Shiba Inu a opísala memecoin ako „podvod“. Od tohto príspevku Ask The Doctor pokračuje v eskalácii konfliktu na platforme sociálnych médií. V novších tweetoch spoločnosť uviedla, že samotný token SHIB má „sklon k nule“. Dôvodom je, že Shytoshi Kusama a ďalší zakladatelia projektu ešte musia odhaliť svoju pravú identitu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár