AS Rím prijíma platby prostredníctvom DigitalBits

Fanúšikovia AS Rím môžu teraz platiť za gadgety svojho obľúbeného tímu pomocou DigitalBits (XDB), „popredného blockchainu pre značky“. Súčasťou je služba cash-back.

od Simona

Newsletter news

AS Rím a DigitalBits

AS Rím je špičkový taliansky futbalový klub. Odteraz prijíma platby uskutočnené pomocou DigitalBits (XDB). Tie sa budú spracúvať v piatich vlajkových obchodoch klubu vrátane Via del Corso, Piazza Colonna, Ottaviano, Porta di Roma a vo fanúšikovskej zóne na Stadio Olimpico.

Okrem toho sa bude vyplácať cash-back vo výške 10 %.

Platby je možné uskutočniť prostredníctvom mobilnej peňaženky AstraX naskenovaním QR kódu. Spracovanie platby trvá niekoľko sekúnd a všetko je založené na blockchaine DigitalBits.

Daniele Mensi, výkonný riaditeľ DigitalBits, hovorí, že „toto je veľký krok pre komunitu DigitalBits“. Zároveň uviedol, že cieľom jeho projektu je „urýchliť prijatie kryptomien a riešení Web3.

AC Roma tiež označil „za jeden z najlepších futbalových klubov na svete“, ktorý sa môže pochváliť „miliónmi fanúšikov“. Podľa neho môže spolupráca medzi týmito dvoma subjektmi „poskytnúť spotrebiteľom príjemný zážitok“ z implementácie nových technológií.

Zavedenie platieb kryptomenami je však pre mnohé spoločnosti a značky, ktoré sa snažia podporiť prijatie blockchainu, pomerne veľkou výzvou. Robia to preto, aby skeptikom ukázali, že kryptomeny sú vhodné na platenie za produkty a služby. Iný názor zastávajú niektorí ekonómovia, ktorí zase kritizujú bitcoin a altcoiny za to, že sú – podľa nich – nevhodné ako prostriedok výmeny. Čiastočne majú pravdu, keďže takémuto prijatiu bráni volatilita kryptomien.

Mnohé spoločnosti sa snažili uvedený problém odstrániť poskytovaním služieb, ktoré umožňujú prepočítavať kryptomeny na fiat meny.

futbal

Športové tímy a kryptomeny

Pripomeňme, že rôzne futbalové tímy sa už dlho zaujímajú o kryptomeny.

Začiatkom roka sme sa dozvedeli, že Coinbase bude pôsobiť ako prémiový partner Borussie Dortmund. V roku 2020 sa partnerom klubu stala aj spoločnosť Bybit.

Na druhej strane v máji 2022 sa Algorand stal prvým americkým sponzorom majstrovstiev sveta vo futbale z blockchainového trhu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár