Artur Hayes tvrdí, že nás čaká „masaker kryptomien“

od Martin Tkáč

Bitcoin, Ethereum a ďalšie hlavné kryptomeny včera prudko klesli, čo vyvolalo obavy z ďalšieho kolapsu digitálnych aktív. Spoluzakladateľ BitMEX, Artur Hayes, verí, že o dva mesiace budeme čeliť „kryptomenovému masakru“.

Prečo sú kryptomeny lacnejšie?

Výpredaj na trhu s kryptomenami je, keď technologické akcie stiahnu akciové trhy nadol. V pozadí máme tiež obavy z nových blokád (bol zistený nový variant COVID-19), pokračujúcej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou a začiatku menového sprísňovania zo strany Federálneho rezervného systému.

Najmä to posledné môže byť zlé pre rôzne trhy aktív. Fed oznámil, že bude bojovať proti inflácii. Dosiahnuť to chce miernou zmenou menovej politiky – končiac kvantitatívnym uvoľňovaním. Americké úrady však chcú v tomto smere urobiť len prvý krok, a to celkom opatrne.

Nezabúdajme, že zrušenie zmien v ich politike, ktoré trvajú viac ako desať rokov, nebude jednoduché. Môže sa to dokonca ukázať ako nemožné.

Arthura Hayes desí masaker kryptomien

To všetko však prispieva, aspoň v strednodobom horizonte k dosť pochmúrnemu obrazu sveta ekonomiky a geopolitiky. Arthur Hayes, spoluzakladateľ burzy BitMEX, sa preto obáva, že ceny bitcoinov a etherea môžu ďalej klesať.

Hayes očakáva, že cena bitcoinu klesne až na 30 000 dolárov. Stane sa tak podľa jeho názoru v najbližších dvoch mesiacoch. Na druhej strane cena ETH klesne na 2 500 dolárov.

Šéf BitMEX má však aj dobré správy. Podľa jeho názoru prežijeme to najhoršie na trhu s kryptomenami ešte skôr, ako Fed začne realizovať svoju politiku, ktorá je pre trhy škodlivá.

„Bitcoin a ethereum dosiahnu dno dlho predtým, ako Fed zakročí a zmení svoju politiku,“ povedal.

Ak by bitcoin klesol výrazne pod 30 000 dolárov, bola by to najnižšia cena od boomu kryptomien, ktorý sa začal koncom roka 2020 a trval do decembra 2021.

Hayes tiež varoval, že niektoré menšie kryptomeny – ako napríklad BNB, XRP, solana, cardano, luna – nebudú schopné „uniknúť prichádzajúcemu masakru kryptomien“

Čo hovoríte na jeho prognózu?

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár