Arthur Hayes verí, že do konca prvého štvrťroka 2023 bude cena ETH 5000 USD

Bývalý generálny riaditeľ BitMEX Arthur Hayes očakáva, že ETH dosiahne 5 000 dolárov. Kedy? Do konca prvého štvrťroka 2023

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.sk
Arthur Hayes predpovedá cenu ETH

Odhad je založený na dvoch prvkoch: politike Federálneho rezervného systému a skutočnosti, že aktualizácia Merge bude úspešná.

Ako vysvetlil spoluzakladateľ BitMEX, ether podľa neho poskytne väčšiu návratnosť investícií ako bitcoin.

Merge je dlho očakávaná aktualizácia Etherea, ktorá zmení ťažobný algoritmus – z proof-of-work na proof-of-stake. Hoci hlavným cieľom zmien je zvýšiť energetickú efektívnosť siete, reforma povedie aj k zníženiu dodávky ETH. Hayes verí, že samotná aktualizácia „exponenciálne zvýši cenu Etheru“.

Problém je v tom, že Merge sa odkladá už roky. Aktuálny termín zmien je stanovený na druhú polovicu septembra.

Fed zmení svoju politiku

Federálny rezervný systém už mesiace presadzuje jastrabiu menovú politiku v snahe obmedziť rekordne vysokú infláciu CPI. Jej činy do značnej miery prispeli k výpredajom na akciových trhoch aj v kryptomenách.

Hayes verí, že Fed pravdepodobne zmení svoju politiku. Stane sa tak v priebehu niekoľkých mesiacov. V dôsledku toho sa úrady vrátia k tlači peňazí, čo bude stimulovať ekonomiku.

Napriek nízkej nezamestnanosti sa ekonomika už dostala do recesie – a to všetko kvôli negatívnemu rastu HDP v dvoch po sebe nasledujúcich štvrťrokoch. Okrem toho sa Američania stali ešte pesimistickejšími, pokiaľ ide o stav ekonomiky, ako počas pandémie COVID-19.

„Boj proti inflácii si vyžaduje zvýšenie CENY peňazí (USD) a zníženie MNOŽSTVA peňazí,“ vysvetlil Hayes. „Recept na „zdravú“ „americkú ekonomiku si vyžaduje presný opak,“ dodal.

Tvrdil tiež, že Spojené štáty budú musieť oslabiť dolár aj voči euru aj jenu. Na ochranu vašej medzinárodnej pozície.

beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár