Arthur Hayes verí, že dnes je ten správny čas na nakupovanie kryptomien

Po nedávnych poklesoch na trhu s kryptomenami Arthur Hayes hovorí, že by mohol byť vhodný čas na nákup digitálnych aktív. Predtým navrhoval nákup ETH.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Hayes navrhuje nakupovanie

Bitcoin a ethereum klesli na týždennej báze o dvojciferné percentá. Výsledkom je, že zo všetkej trhovej kapitalizácie zmizlo viac ako 150 miliárd dolárov. Spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes si myslí, že nákup kryptomien je dobrý obchod.

V nedávnom vlákne na Twitteri sa bývalý výkonný riaditeľ BitMEX začal pýtať svojich takmer 300 000 sledovateľov, či majú krátkodobú alebo dlhodobú stratégiu investovania do digitálnych aktív.

tweet

Ethereum a The Merge

Vysvetlil aj to, ako sám investuje. Ako príklad uviedol Ethereum a The Merge. Ubezpečil, že ak sa dlho očakávaná udalosť súvisiaca s prechodom siete na nový algoritmus – Proof-of-Stake – z nejakého dôvodu zruší, bude sa báť o svoju pozíciu. Keďže to tak nie je a v najbližších týždňoch sa očakáva, že k reforme blockhainu dôjde, Hayes zostáva zástancom druhého najväčšieho blockchainu a naznačil, že „možno je čas ísť nakupovať“.

ethereum the merge

Zdá sa, že Hayesa obzvlášť zaujal The Merge. Sieť sa presunie z energeticky náročného proof-of-work na ekologickejšie proof-of-stake. V nedávnom blogovom príspevku však spoluzakladateľ BitMEX varoval, že na trhu ETH môže existovať fenomén „kúpte fámu, predajte skutočnosť“.

Inými slovami, povedal, že po nadobudnutí platnosti The Merge cena ETH klesne. Nič to nemení na tom, že v konečnom dôsledku bude zmena reťazca pozitívna pre dlhodobých investorov.

The Merge prirovnal k halvingu bitcoinu. Navrhol, že ETH by mohlo začať rásť rovnakým spôsobom, akým to robil bitcoin v minulých rokoch.

„Ak bude fúzia úspešná … investori budú dnes kupovať ETH s vedomím, že čím vyššia cena, tým viac bude sieť využívaná a tým viac bude deflačná, čo zvýši rýchlosť a spôsobí, že sieť bude viac využívaná a tak ďalej a tak ďalej,“
vysvetlil.

V čase písania tohto článku je 1 ETH približne 1 583 USD.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár