Arthur Hayes verí, že býčí trh sa začne ešte tento rok

Podľa spoluzakladateľa burzy BitMEX Arthura Hayesa sa čoskoro začne nový býčí trh s bitcoinom. Je to otázka niekoľkých mesiacov.

od Simona

Čo nás čaká v budúcnosti?

Vo štvrtkovom príspevku na svojom blogu s názvom Trpezlivosť je krásna vec Hayes vysvetlil, prečo neustále sa zvyšujúci pomer dlhu ekonomiky k HDP spôsobí „kolaps“ tradičných „zákonov“ ekonomiky.

„Bez ohľadu na to, akú cestu si Fed zvolí, či už zvýši alebo zníži úrokové sadzby, urýchli infláciu a všeobecný zhon za opustením parazitického fiatového finančného systému,“ napísal Hayes.

Údaje z amerického časopisu Debt Clock ukazujú, že vláda USA má v súčasnosti dlh vo výške 31,8 bilióna dolárov. V porovnaní s HDP krajiny, ktorý predstavuje len 26,4 bilióna USD. Na druhej strane, vládne príjmy predstavujú 4,6 bilióna USD. To všetko viedlo k tomu, že Kongres musel nedávno odhlasovať zrušenie limitu dlhu USA, aby táto veľmoc nemusela vyhlásiť bankrot.

Hayes predpovedá, že americké ministerstvo financií „musí emitovať dlh v hodnote biliónov dolárov“. To zvýši úrokové sadzby krátkodobého vládneho dlhu, čo povzbudí vkladateľov bánk, aby hromadne vyberali svoje vklady, pretože budú motivovaní požičiavať vláde, a nie banke. Následne bude Federálny rezervný systém nútený znížiť úrokové sadzby, čo zasa zachráni banky. Až na to, že to spôsobí – opäť! – prudký nárast inflácie. Prípadne by FED mohol naďalej zvyšovať úrokové sadzby, čo však povedie len k ďalším bankrotom bánk. To sa zasa skončí ďalším tlačením peňazí na ich záchranu.

„Zlato, bitcoin, akcie umelej inteligencie atď. Všetci budú profitovať z tohto „bohatstva“, ktoré vytlačí vláda a rozdelí ho ako úrok,“ dodal Hayes.

Bitcoin

Rada Arthura Hayesa: buďte trpezliví

Prejdime teraz k téme kurzu BTC. Obchodník sa domnieva, že v krátkodobom horizonte zostane cena na podobnej úrovni, na akej je teraz. Býčí trh sa pravdepodobne začne koncom tretieho alebo začiatkom štvrtého štvrťroka tohto roka.

Na začiatku tohto roka, Hayes predstavil aj svoje prognózy na rok 2023. Už vtedy vykazoval prvé známky býčieho postoja.

V súčasnosti sa cena 1 BTC pohybuje okolo 27 200 USD. Na konci roka 2022 to bolo menej ako 20 000 USD. Stále nehovoríme o nárastoch v takom rozsahu ako v roku 2021, ale je jasné, že sa k tejto fáze pomaly blížime.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár