Arthur Hayes tvrdí, že cena bitcoinu môže čoskoro začať prudko klesať

Arthur Hayes neverí, že Fed je ešte pripravený zmeniť menovú politiku. Ak má pravdu, je to pre bitcoin zlá správa.

od Simona

Newsletter news

Arthur Hayes: Fed tak skoro nezmení svoju politiku

Podľa najnovšej analýzy spoluzakladateľa BitMEX Arthura Hayesa nedávny nárast bitcoinu nad 20 000 dolárov nemusí nutne znamenať, že býčí trh je späť.

V príspevku s názvom „Bouncy Castle“, zverejnenom vo štvrtok, Hayes začal tým, že predložil dve teórie o tom, čo skutočne viedlo k nedávnemu nárastu BTC.

Je možné, že ide o prirodzený odraz od lokálneho dna, v takom prípade by mohol Bitcoin čoskoro vstúpiť do bočného trendu, „kým sa nezlepšia podmienky likvidity USD“.

Alternatívny scenár predpokladá, že cenovú rally vyvolala najnovšia správa o inflácii v USA, ktorá ukazuje, že ročná inflácia na konci roka klesla na 6,5 ​​%. Podľa Hayesa si trh mohol tieto údaje vyložiť ako znamenie, že Federálny rezervný systém sa chystá zmeniť svoju reštriktívnu menovú politiku.

Výsledkom je, že účastníci trhu sa môžu ponáhľať s nakúpom kryptomien, kým sú lacné a kým centrálna banka pristúpi k zníženiu úrokových sadzieb a návratu ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu.

Hayes má však zlé správy. Ak Fed nezmení svoju politiku, kurz BTC sa rýchlo vráti na predchádzajúce minimá v grafe.

Animation Fall GIF by darkbean

Zmení Fed svoju politiku?

Politika Fedu má veľký vplyv na výmenný kurz BTC. Kryptomena vzrástla na 69 000 dolárov, keď bola referenčná úroková sadzba Federálneho rezervného systému na historickom minime len 0,25 %. Zároveň cena prudko klesla v roku 2022, keď centrálna banka zvýšila sadzbu nad 4 %, čo vyvolalo hromadné prepúšťanie a početné bankroty medzi najväčšími spoločnosťami v blockchainovom priemysle.

Hayes verí, že Fed sa tak skoro nevráti k svojej menovej politike z obdobia COVID-19. Sľubné údaje o CPI úradom na takúto zmenu nestačia.

Podľa Hayesa sú USA ohrozené aj „kolapsom častí amerického úverového trhu“, čo spôsobí krach finančného trhu a to negatívne ovplyvní BTC.

„Rok 2023 by mohol byť rovnako zlý ako rok 2022, kým Fed nezmení svoju politiku,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár