Brian Armstrong poukazuje na svetlé stránky súdneho sporu so SEC

Brian Armstrong, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase, sa domnieva, že súdny spor, ktorému bude jeho spoločnosť teraz čeliť so SEC, by mohol konečne pomôcť vniesť na trh s kryptomenami toľko potrebnú regulačnú jasnosť. Je presvedčený, že burza na súde proti úradníkom zvíťazí.

od Simona

Brian Armstrong je na seba hrdý

V utorok Armstrong na Twitteri zverejnil, že Coinbase bude „hrdá“ na to, že bude počas súdneho sporu zastupovať odvetvie kryptomien. Dúfa, že sa mu „konečne podarí dosiahnuť regulačnú jasnosť“ pre celý trh.

Armstrong už roky kritizuje Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) za to, že nedokázala objasniť, ako sa predpisy o cenných papieroch vzťahujú na odvetvie kryptomien. To zahŕňa napríklad objasnenie, ktoré digitálne aktíva kvalifikujú ako cenné papiere a ktoré ako komodity. Teraz SEC zažalovala spoločnosť Coinbase za to, že umožnila obchodovanie s neregistrovanými cennými papiermi. Podobné obvinenia boli vznesené aj voči spoločnosti Binance. Celkovo z rôznych dokumentov SEC vyplýva, že Komisia považuje viac ako 60 tokenov a kryptomien za cenné papiere.

Kryptomeny

Armstrong svoju spoločnosť, samozrejme, bráni. V rámci svojej obrannej línie burza pravdepodobne poukáže na to, že SEC a CFTC vydali protichodné vyhlásenia o tom, ktoré aktíva kryptomien sa považujú za cenné papiere a ktoré nie. Príkladom je ethereum. Predseda CFTC zastáva názor, že ide o komoditu. Gary Gensler z SEC naopak naznačil, že ide o cenný papier, pričom uviedol, že na trhu kryptomien je komoditou len bitcoin (iná vec je, že počas rozpravy v Kongrese už toto stanovisko nepotvrdil).

Okrem toho spoločnosť zdôraznila, že dbá na dodržiavanie predpisov. Vo svojej správe S1 napríklad spomenula svoju službu „staking“, a to až 57-krát. Komisia SEC sa rozhodla tento dokument schváliť. Okrem toho sa zamestnanci burzy 30-krát stretli s predstaviteľmi SEC a žiadali o usmernenie, ako zabezpečiť súlad s predpismi.

Diskusia v Kongrese

Na okraj, Kongres včera diskutoval o potrebe regulácie trhu s kryptomenami. Medzi pozvanými na zasadnutie bola aj spoločnosť Coinbase, ktorú zastupoval Paul Grewal, jej právny riaditeľ. Zo strany CFTC vystúpil predseda výboru Rostin Behnam. Pridal sa k nemu bývalý predseda Chris Giancarlo. Na rokovaniach sa zdôraznila potreba regulácie tohto odvetvia, ale dodalo sa, že tento proces môže trvať niekoľko rokov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár