ARK Invest investuje na trhu s kryptomenami počas medvedieho trhu

Napriek tomu, že valuácie kryptomien klesajú a takmer celý svet už po etapách sleduje kolaps burzy FTX, ARK Invest nakúpila až 176 945 GBTC akcií. Boli pridané k tranži 273 327 akcií zakúpených 15. novembra. Prvý nákup sa uskutočnil týždeň po kolapse FTX. To ukazuje, že problémy jednej z popredných búrz neodrádzajú ARK od investovania na trhu s kryptomenami.

od Martin Tkáč

Newsletter news
ARK Invest investuje aj do akcií Coinbase. Získala až 1,3 milióna akcií COIN. Už teraz teda drží až 8,374 milióna týchto cenných papierov.

ARK Invest sa nenechá odradiť ani krachom FTX.

Naša viera v decentralizované a transparentné verejné blockchainy je silnejšia ako kedykoľvek predtým. V tomto a iných prípadoch sú decentralizácia a transparentnosť prvoradé ako liek na hrubé zlé riadenie centralizovaných sprostredkovateľov, nehovoriac o nečestných centralizovaných sprostredkovateľoch.

– písalo sa v správe firmy.

Je vhodný čas na nákupy?

Staré pravidlo hovorí, že na trhoch sa oplatí investovať, keď „tečie krv“. Aktivity ARK Invest sú súčasťou tejto stratégie.

V súčasnosti dochádza k (dočasnému?) odrazu na trhu s kryptomenami. V čase písania tohto článku stojí jeden bitcoin približne 16 500 dolárov. To znamená cenový skok o 5 % za deň, ale aj pokles o 1,5 % do 7 dní.

paid make it rain GIF by State Champs

Jedno ETH stojí 1 162 USD, čo znamená pokles o viac ako 6 % na týždennej báze. Od včera sa však ETH zvýšilo o 7 %.

Ako investovať v časoch nepokojov?

Snáď ideálnou stratégiou pre investovanie na trhu počas medvedieho trhu je priemerovanie dolárových nákladov (DCA). Ide o bezpečnú stratégiu, keď dochádza k výrazným cenovým výkyvom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár