Argentínska letecká spoločnosť ponúka letenky NFT

Nízkonákladová argentínska letecká spoločnosť Flybondi oznámila svoj nový projekt. Začína predávať letenky, ktoré sú registrované na blockchaine vo forme NFT. Zaujímavosťou je, že až tri dni pred cestou ich môžu majitelia ešte predať alebo darovať niekomu inému. Po technologickej stránke riešenie pripravila platforma TravelX.

od Simona

Newsletter news

Letenky NFT Flybondi

Flybondi začalo spoluprácu s platformou TravelX, ktorá tokenizuje rôzne cestovné produkty. V prvej etape nového projektu ponúka 2,5 milióna leteniek formou NFT.

Čo je obzvlášť zaujímavé, po zakúpení tohto typu tokenov ich môže kupujúci predať inému zákazníkovi, darovať inej osobe alebo vymeniť prostredníctvom systému TravelX peer-to-peer (P2P). Letenky do Argentíny je možné zakúpiť cez Binance Pay. Prostriedky NFT je možné vložiť aj do peňaženky TravelX. Podľa tvorcov momentálne prebiehajú rozhovory s ďalšími spoločnosťami, ktoré môžu uľahčiť nákup NFT lístkov.

Platforma TravelX je založená na Algorand blockchaine. Spoločnosti môžu využívať jeho API a na tomto základe budovať nové „trhy“. Cieľom TravelX je rozšíriť ponuku NFT.

Jej šéfovia tvrdia, že v najbližších 6-12 mesiacoch nadviaže spoluprácu s viacerými leteckými spoločnosťami, ktoré budú schopné implementovať takéto riešenia do svojich letenkových systémov. Ide najmä o americký trh a Blízky východ.

NFT

Platforma TravelX vysvetľuje, že myšlienka vydávania leteniek založených na blockchaine poskytne cestujúcim väčšiu flexibilitu. Zároveň generuje nové zdroje príjmov a znižuje transakčné náklady. Môže to viesť aj k vytvoreniu sekundárneho trhu na predaj leteniek.

Argentína a blockchain

Stojí za zmienku, že Argentína sa vo všeobecnosti môže pochváliť pomerne vysokým prijatím technológie blockchain. Občania provincie Mendoza môžu platiť dane pomocou stablecoinov. Informovala o tom Daňová správa Mendoza.

Viac si o tom môžete prečítať tu.

Dario Nieto, politik z Buenos Aires, zase nedávno predložil návrh zákona, ktorý, ak vstúpi do platnosti, zavedie blockchain do systému sociálnych dávok v jeho krajine. Písali sme o tom tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár