Argentína diskutuje o ťažbe kryptomien

od Martin Tkáč

Argentínsky poslanec požadoval, aby vláda odpovedala na otázky týkajúce sa trhu s ťažbou kryptomien. Zaujíma sa okrem iného o vplyv ťažby digitálnych mien na životné prostredie.

Argentína analyzuje trh s kryptomenami

Poslanec Martín Berhongaray, poslanec za Radikálne občianske združenie , druhá najväčšia strana v parlamente a súčasť vládnej koalície Spolu za zmenu sa podľa Parlamentaria vlády pýtal na rôzne otázky súvisiace s ťažbou kryptomien.

Na zákon bude podľa zákona musieť odpovedať ministerstvo vedy, technológie a inovácií a ministerstvo životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja, ako aj ministerstvá financií a bezpečnosti.

Berhongaray predovšetkým požiadal o informácie o environmentálnych a finančných dôsledkoch ťažby digitálnych mien.

Poslanec chce tiež zistiť, či exekutíva „zvažuje a pripravuje opatrenia na zamedzenie nepriaznivým vplyvom“ súvisiace s „technologickým fenoménom kryptomien“. Tiež sa pýta, či bola existujúca energetická, environmentálna, finančná a daňová politika formovaná „zohľadnením existencie fenoménu kryptomeny“.

Okrem toho chce Berhongaray vedieť, či bol vykonaný výskum „významu“ ťažby kryptomien a „či bola hodnotená implementácia regulačných politík alebo modus operandi s ohľadom na finančné, daňové alebo bezpečnostné otázky“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár