Arcane Research hovorí, že ťažba bitcoinov môže byť šetrná k životnému prostrediu

Arcane Research tvrdí, že ťažba bitcoinov môže mať pozitívny vplyv na životné prostredie, zverejnila správu.

od Simona

Newsletter news

Ťažba nie je taká desivá, ako sa o nej hovorí

Spoločnosť tvrdí, že ťažba môže pozitívne zmeniť svetovú produkciu energie.

Po prvé, bitcoinoví ťažiari môžu podporovať využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Navyše je tu „reaktivita“ ťažiarov, ktorá bude založená na tom, že energiu „dajú“ priemyslu, keď je po nej veľký dopyt. To by si však vyžadovalo spoluprácu s úradmi. To, že je to možné, vidíme v Texase, kde veľké BTC bane spoločne a nerozdielne zastavili ťažbu kryptomien v júli, aby pomohli ochrániť sieť počas horúčav.

Takáto reaktivita bude obzvlášť dôležitá v nasledujúcich rokoch, keď sa svet čoraz viac odkláňa od flexibilných fosílnych palív k neflexibilným obnoviteľným zdrojom energie.

„Bitcoinoví baníci môžu vyhľadávať oblasti s prebytočným vetrom a slnkom a vybudovať tam dátové centrum presnej veľkosti potrebnej na spotrebovanie prebytočnej energie,“ vysvetlili ďalej v správe.

Baníci nielen podporujú obnoviteľné zdroje energie, ale tiež robia z ťažby ropy čistejší a efektívnejší proces.

Ropné vrty často produkujú zemný plyn, ktorý nie je vždy možné ekonomicky využiť na spotrebu. V dôsledku toho sú producenti ropy nútení spaľovať plyn bez toho, aby z neho mali ekonomický úžitok a zároveň znečisťovali životné prostredie.

BTC ťažba

Ak by sa však producenti ropy rozhodli využívať zemný plyn na ťažbu, mohli by z toho profitovať a zároveň znížiť emisie skleníkových plynov, dodáva spoločnosť. Príklad? Exxon, veľká nadnárodná ropná a plynárenská korporácia v marci oznámila, že má plány na ťažbu.

Okrem toho, tak ako pri ťažbe ropy vzniká zemný plyn, pri ťažbe bitcoinov vzniká ako vedľajší produkt aj teplo. To ponúka ďalšiu príležitosť na hospodárnu recykláciu zdrojov. Baníci BTC môžu potenciálne „vrátiť“ teplo do sietí diaľkového vykurovania.

Navyše, ak sú bane poháňané obnoviteľnými zdrojmi, môžu znížiť uhlíkovú stopu vykurovania, najväčšieho svetového zdroja emisií CO2.

„Opätovné využitie tepla ťažby bitcoinov je v podstate o dvojnásobnom použití tej istej energie,“ vysvetlil Arcane.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár